Egy ezüst- és egy bronzérem a strandkézilabda Európa-bajnokságon

Shares

Mindkét magyar válogatott éremmel zárta a Lengyelországban rendezett strandkézilabda Európa-bajnokságot. A férfi válogatott Oroszországot győzte le a bronzmérkőzésen, a nők Dániától kaptak ki a fináléban.

Elégedettek lehetünk, hiszen mind a négy csapatunk dobogóra állhatott, minden idők legszélesebb és legkiegyenlítettebb mezőnyű Európa-bajnokságán – mondta el Horváth Gabriella, az MKSZ főtitkára, a Strandkézilabda Albizottság elnöke. – A korábbi kontinenstornákon is jól szerepeltek a csapatok, azonban örömteli, hogy a fiúk több 4. helyezés után dobogóra állhattak, a női együttes pedig visszatért az elitbe. Az U17-es csapatoknál a korábban ifjúsági Eb-t és vb-t nyert, ifjúsági olimpiai bronzérmes női együttesünk tagjai már „kirepültek” és a felnőttek között versenyeznek, csakúgy, mint a fiúk, a két ezüstérem azonban azt mutatja, hogy jól sikerült a korosztályváltás is.

– Összességében extra teljesítmény, amit elértünk, a négy elődöntő teljesen egyedülálló, egyetlen országként tudtuk ezt megvalósítani. Egy aranyéremnek örültünk volna, de így is elégedettek lehetünk, hiszen nagyon komoly országoknak nem sikerült megtartaniuk a korábbi pozíciójukat és így nem tudtak kvalifikálni a következő évi világbajnokságra – hangsúlyozta Neukum Tamás, az MKSZ strandkézilabda szakágvezetője. – Mindenki csak elismerő szavakkal illette a magyar válogatottakat, de nyilván nem szabad megelégednünk, tovább kell dolgoznunk, hiszen látjuk azokat a hiányosságokat, amiket a jövőben nem szabad elkövetnünk. Mind a négy csapatunknak teljesen más miatt volt fontos az Eb, a leány ifi válogatottnál elment egy aranygeneráció és annak a helyébe kellett lépnie egy újnak, a fiú ifjúsági válogatottnál volt két nem túl sikeres világverseny, előre kellett lépni, a női felnőtt együttesnek vissza kellett térnie a nemzetközi vérkeringésbe, a férfiak pedig zsinórban a hatodik világversenyen játszottak elődöntőt, ez teljesen egyedülálló. A szakmai stábok nagyon kiemelkedő szakmai munkát végeztek, rengeteget fejlődtek, köszönöm a munkájukat és nem utolsó sorban pedig szeretném megköszönni a klubok munkáját és segítségét is.

– Elégedettek vagyunk az elért eredménnyel, a világbajnoki kvalifikáció volt az elsődleges célunk, amit elértünk azzal, hogy a legjobb négy közé kerültünk, illetve, hogy döntőt játszottunk, így a Strand Világjátékokra is kvalifikáltunk – emelte ki Bakó Botond, a női válogatott szövetségi kapitánya. – Természetesen azért is utaztunk az Eb-re, hogy a bennünk lévő lehető legjobb erőt hozzuk ki és ez a második helyezés szépnek mondható eredmény. A dánok sebességben és fizikálisan múltak felül bennünket a döntőben, nagyobbak, gyorsabbak és erősebbek is voltak nálunk. A második szettben kis szerencse is kellett volna, egy másodperccel a vége előtt esett a győztes dán gól. Úgy érzem, hogy a csapat kihozta a maximumot magából, és látva a különbségeket a többi csapathoz képest, érezhető, hogy miben javulhatunk, miben tudunk előre lépni.

– Nagyon kiegyenlített, és bő volt a mezőny, hiszen 20 csapat vett részt az Eb-n és sok volt a meglepetés – mondta el Gulyás István, az Eb-bronzérmes férfi válogatott szövetségi kapitánya. – Nagy harc volt a legjobb helyezésekért, hiszen csak az első öt helyezett szerzett jogot a jövő évi olaszországi világbajnokságon való szereplésre. Elégedettek lehetünk, hiszen viszonylag magabiztosan jutottunk be a legjobb négy közé, ahová nem jutottak el olyan együttesek, mint például a spanyolok, a svédek, a lengyelek, és a többszörös Európa-bajnok horvátoknak is ki-ki meccset kellett játszaniuk az 5. helyért. Az elődöntőben volt néhány apróbb hibánk, amelyet meg is büntettek a dánok, de örülünk, hogy a világbajnokság után végre több 4. hely után az Eb-n is érmet tudtunk szerezni.

Strandkézilabda Európa-bajnokság, Stare Jablonski, Lengyelország
Nők

Negyeddöntő:
Magyarország-Németország 2:1 (23-16, 11-23, 9-6)

Elődöntő:
Spanyolország-Magyarország 1:2 (14-16, 26-16, 2-5)

Döntő:
Dánia-Magyarország 2:0 (18-12, 23-22)

A magyar női válogatott kerete:
BENZSAY Rebeka, BRAUN Csenge, CSIKI Renáta, FRIEBESZ Fanni, GYŐRI Ágnes, HADFI Gréta, KIRÁLY Réka, KRETZ Fruzsina, LANDI Gabriella, SPETH Evelin, TÓTH Emese, VAJDA Luca.

Szövetségi kapitány BAKÓ Botond
Kapusedző: FARKAS Andrea

Az Európa-bajnokság élcsoportja: 1. Dánia, 2. Magyarország, 3. Hollandia, 4. Horvátország, 5. Spanyolország, 6. Norvégia, 7. Görögország, 8. Ukrajna

Férfiak

Negyeddöntő:
Magyarország-Németország 2:1 (23-16, 11-23, 9-6)

Elődöntő:
Dánia–Magyarország 2:0 (19-16, 22-18)

Bronzmérkőzés:
Magyarország-Oroszország 2:0 (26-20, 23-22)

A magyar férfi válogatott kerete:
BALOGH Ádám, GYENE Norbert, HAJDU Péter, JOHN András, KUN Attila, MELNYICSUK Viktor, NÉMETH Alex, PRICZEL Bence, TOKAI Roland, VITÁRIS Norbert, VIZES Patrik, ZAKICS Bence.

Szövetségi kapitány: GULYÁS István
Edző: HAJDU Tamás

Az Európa-bajnokság élcsoportja: 1. Dánia, 2. Norvégia, 3. Magyarország, 4. Oroszország, 5. Horvátország, 6. Németország, 7. Lengyelország, 8. Franciaország

(MKSZ)