Egy gól döntött Dortmundban

Niclas Füllkrug kiugrása és pontos lövése döntött: a Borussia Dortmund hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

Kiegyenlített kezdés után az első félidő derekára mezőnyfölénybe került a múlt hétvégén címét megvédve friss francia bajnok PSG, kapura igazán veszélyes lehetőség ugyanakkor az 1997-ben BL-győztes Dortmund előtt adódott. Bár bő félóra elteltével kiszabadult a szorításból a Ruhr-vidéki alakulat, mégis némileg váratlanul szerezte meg a vezetést.

A 36. percben Nico Schlotterbeck előreívelt labdáját a 16-os területére berobbanó Niclas Füllkrug jobb ággal levette, majd két ütemmel később bal lábbal a PSG kapujába helyezte (1-0).

A párizsiak ráadásul még a szünet előtt elvesztették a háromszor is ápolásra szoruló Lucas Hernandezt a védelem tengelyéből és Gianluigi Donnarumma bravúrjára volt szükség, hogy csupán egygólos különbséggel vonulhassanak pihenőre a felek.

Az első játékrészt a Paris Saint-Germain komoly lehetőség nélkül zárta.

Harcosabban jött vissza az öltözőből a francia együttes, amely röviddel a szünet után egy támadás alatt kétszer is a kapufát találta el. Magasabb lett az iram, a kritikus időszakot átvészelő a Dortmund is hibázott el nagy lehetőségeket, sőt, labdabirtoklásban is átvette az irányítást.

A hajrához érkezve ismét mindkét kapu veszélyben forgott, azonban hol a támadók céloztak pontatlanul, hol egy önfeláldozó védő becsúszó szerelése akadályozta meg a gólt. A mérkőzést így Niclas Füllkrug gólja döntötte el, a párharcot azonban nem: egygólos különbséggel kezdik meg a felek a visszavágót hat nap múlva a francia fővárosban.