Egy győzelem és egy vereség a veszprémi mérleg

A Telekom Veszprém idegenben győzött, a Fejér-B.Á.L. Veszprém viszont hazai pályán veszített a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Telekom Veszprém a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 15 góllal nyert a sereghajtó Kecskemét otthonában.

Yahia gyors góljával indult a találkozó, a Lukács Péterrel és Dörnyei Borisszal a soraiban felálló csapat 7-0-s sorozattal kezdett. Sok cserével játszott a Veszprém, a 20. percben 4-11-et mutatott az eredményjelző. Az ellenfél csapatából így is kiemelkedett Deményi Xavér kapus, aki közel 40%-al védett az első játékrészben.

A második félidőben Sipos Adrián és Ligetvári Patrik érkezett a pályára, a kapuban Rodrigo Corrales váltotta Vladimir Cuparát. A 42. percben 12-24-et mutatott az eredményjelző, amikor a hazai csapat mestere úgy döntött át kell beszélni a dolgokat, időt kért.

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője

„Jó estét kívánok mindenkinek, gratulálok a csapatomnak, jó volt nézni, ahogy élvezték a játékot. Egy fárasztó PSG mérkőzés után különösen elégedett voltam a hozzáállással. Válogatott hét, kisebb szünet következik, utána megyünk tovább. Sok sikert kívánok a Kecskemétnek!”

Dörnyei Borisz: „Egy nagyon fárasztó túra után az elejétől kézben tartottuk a találkozót. Sok figurát kipróbáltunk, tényleg élveztük a játékot. Sok sikert szeretnék kívánni a Kecskemétnek!”

A Fejér-B.Á.L. Veszprém odahaza egy találattal kikapott a Gyöngyöstől. A hazaiak a meccs háromnegyedénél még 21-20-ra vezettek, csakhamar azonban már 22-26 volt az állás, és az ekkor kialakított előnyükből a hevesiek egy gólt megőriztek a végéig.

A Ferencváros hazai közönség előtt, míg a Balatonfüred idegenben győzött pénteken.

A tabellán harmadik fürediek a NEKA otthonában diadalmaskodtak Balatonbogláron kilenc góllal, míg a negyedik helyen álló fővárosiak úgy nyertek igencsak gólgazdag találkozót az Eger ellen, hogy a szünetben még két találattal a vendégek voltak előnyben.

Férfi kézilabda NB I:

Kecskeméti TE-Piroska Szörp – Telekom Veszprém 21-36 (8-18)
Kecskemét:
Deményi, Marczika, Szél (kapusok), Csordás 1, Enomoto 5, Hiramoto 1, Horváth, Karai 1, Mazák, Menyhárt 2 (2), Országh 1, Simon 1, Sipeki, Szeverényi, Szrnka 4, Vetési 5 (2).
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek 5, Dörnyei 6, Jahja 2, Ligetvári 3, Lukács 3 (1), Lékai 2, Maqueda 5, Nenadics, Nilsson 3, Schmidt, Sipos 1, Strlek 6.

Fejér-B.Á.L. Veszprém – HE-DO B.Braun Gyöngyös 28-29 (13-12)
Veszprém:
Borbély 1, Miklós (kapusok), Bugyáki, Fazekas 7, Hári 2, Kurucz, Preszter, Seregi, Somogyi, Szmetán 2, Széles 8, Tóth J., Tóth M., Tóth P. 1, Vajda 1, Éles 6 (2).
Gyöngyös: Gyánti, Merkovszki, Tomic (kapusok), Duris 2, Gerdán, Gráf, Gábori 1, Hamidovic 7, Hegedűs 6, Jaros, Markez 5 (1), Mátyás, Ubornyák 2, Varsandán 4 (2), Vasic 2, Vilovski.

Csurgói KK-Budakalász 25-25 (16-16)
Csurgó:
Füstös, Tatai (kapusok), Borsos 1, Gebhardt 1, Gábor 7, Herceg, Kerkovits, Kovacevic 1, Kozina 1, Krecic 3, Krsmancic 5 (3), Rotim 3, Schäffer, Szeitl 3, Tóth, Vasvári.
Budakalász: Gjorgjeski, Váczi (kapusok), Dávid, Holpert 5, Juric-Grgic 3, Kiss B. 4, Koncz 5 (1), Kovács D. 1, Maracskó 1, Mikhalin, Perisic 3, Schmid, Sinkovits 1, Tyiskov 2, Varjú, Vrhovina.

NEKA-Balatonfüredi KSE 20-29 (8-16)
NEKA:
Aleksza, Palasics (kapusok), Bendicsek 2, Buri 2, Dely 2, Fekete, Kiss 1, Kovács 4, Krakovszki 4 (4), Kun 1, Mikita, Papp 1, Stranigg, Szabó, Temesvári 3, Tárnoki.
BKSE: Andó, Bősz (kapusok), Ág 1 (1), Brandt 1, Bóka, Draskovics, Dénes, Határ, Kemény 2, Malinovic 1, Németh 2, Rodriguez 6, Szmetán 1, Szöllősi 6 (2), Szűcs 1, Topic 8.

Ferencvárosi TC-SBS Eger 43-35 (18-20)
FTC:
Győri 1, Zernovic 1 (kapusok), Andelic 2, Bohács, Bujdosó 9 (1), Debreczeni 3, Füzi 6, Imre 1, Kovacsics 7, Mikita, Nagy 9 (1), Pordán 1, Prainer, Turák, Ónodi 3 (3).
Eger: Balogh, Seprős (kapsuok), Bernatonis 7, Esteki 1, Gavidia 1, Kiss, Kovács 3, Lakosy 6, Lezák 3, Machac 8, Molnár 1, Szepesi, Száva, Tóth R. 5 (4), Tóvizi. Edző: Tóth Edmond.