Egy lépésre a visszajutástól a Debrecen

A Debrecen 4-2-es győzelmet aratott a vendég Csákvár együttese felett a labdarúgó NB II 36. fordulójában, vasárnap. A Debreceni VSC hosszú idő után ismét szurkolók előtt futballozhatott.

Ferenczi János és Dzsudzsák Balázs. Fotó: dvsc.hu

Az első tapsvihart már a 2. percben megkapta a DVSC, amikor is a jobb oldalon Bárány ímeg tudta tartani a labdát és az alapvonalhoz közel Bódi Ádámnak továbbított, aki éles szögből vállalkozott lövésre. A jobb alsónál Markek fogta a kísérletet.

Az 5. percben pedig Dzsudzsák volt erőszakos és szerzett labdát a Csákvár térfelén és távolról megcélozta a kaput. A vendégek kapusa bravúrosan védte a kapu jobb oldalába tartó életerős löketet. Nem sokkal később már gólnak is örülhetett a közönség, amikor Bódi be tudta gurítani a kapu bal oldalába a labdát, ám les miatt ez a találat érvénytelen volt.

A 7. percben döbbent csend volt a lelátókon, hiszen a Csákvár megszerezte a vezetést. A bal oldalon szép akciót vezettek a vendégek. László beadására pedig középen jól érkezett Madarász Márk, aki 5 méterről könnyedén a kapu közepébe passzolt (0-1).

A 18. percben Madarász végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalon, középen pedig Murka jött fejelni, ám közelről a kapu fölé ment a labda.

A 24. percben Dzsudzsák Balázs elé került a labda, akire nem jött ki senki. A DVSC csapatkapitánya pedig kihasználta az előtte nyílt területet és 17 méterről kilőtte a jobb alsót, tőle szokatlanul jobb lábbal (1-1).

A 26. percben büntetőhöz jutott a DVSC. Albert buktatta a tizenhatoson belül a gólhelyzetben kitörő Bárányt, így Hanyecz bíró a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Bódi Ádám állt, aki magabiztosan a jobb alsóba lőtt (2-1).

A 47. percben Ferenczi gyönyörűen ívelt középre, ahol Bárány Donát jó ütemben, becsúszva érkezett és beletette a lábát a labda útjába, ami a kapuban kötött ki (3-1).

A 72. percben szépített a Csákvár, Baracskai a bal oldalon remek labdát kapott, középre is tudta tenni. Kosicky ugyan menteni tudott, de pont a csereként beállt Ganbayar Ganbold elé tolta, aki az üres kapuba vágta a labdát 12 méterről (3-2).

A ráadásban a DVSC végleg döntésre vitte a meccset. Sós passzolt jobbról középre, ahol Szécsi Márk üresen vehette át a labdát. Addig tolta, amíg üres nem volt a kapu jobb alsó sarka és oda behelyezte a labdát (4-2).

Az élvonalból tavaly kiesett hajdúsági gárda ezzel a tabella élére állt – ugyanakkor a Vasas 17 órától a Dorog ellen visszaelőzhet – és akár már jövő héten, a Szentlőrinc otthonában kiharcolhatja a visszajutást az első osztályba.

Merkantil Bank Liga NB II, 36. forduló:

Debreceni VSC-Aqvital FC Csákvár 4-2 (2-1)
Gól: Dzsudzsák Balázs (24.), Bódi Ádám (27.), Bárány Donát (47.), Szécsi Márk (93.), ill. Madarász Márk (7.), Ganbayar Ganbold (77.)

Forrás: Dehir.hu/MTI