Egy meccsre az elődöntőtől az FTC és az UTE

Az alap- és középszakasz-győztes FTC Bécsben, az Újpest Székesfehérváron nyert rendes játékidőben a jégkorong Erste Liga negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Bécsben nem kezdődött túl nagy iramban a mérkőzés, az első percekben ugyan többet volt a vendégeknél a korong, de jelentős fölényt nem alakítottuak ki. Az 5. percben Tóth Adrián próbálkozása kijött a bécsiek  kapusáról, Matthias Tschrepitschről, azonban a lecsorgót Tóth Richárd közvetlen közelről a kapuba juttatta (0-1).

A Fradi-tábor hangja ezúttal csak ritkán zendült fel a csarnokban – hiába, nem csak a jégen, de a lelátón is nehéz igazán felpörögni egy ilyen találkozóra… Ennek az „alvásnak” meg lett az eredménye, a 10. perc legvégén a bécsiek kihasználták a Tóth Adrián gáncsolása nyomán kapott emberelőnyüket, és Schlögl révén egyenlítettek(1-1).

A Fradi rögtön rátett egy lapáttal: Brett Switzer egy gyönyörű szólóval száguldott végig a bécsi harmadon, majd elhúzta Tschrepitsch előtt, és fonákkal elegáns mozdulattal emelt a hálóba (1-2). A Capitals becsületére legyen mondva, hogy a sebességváltás után is megpróbálták tartani a tempót, azonban ez egyre kevésbé sikerült nekik.

A 14. percben Hiltunen akadályozásért leült két percre a büntetőpadra, ezt még kemény munkával kivédekezték a hazaiak, nem sokkal később jött viszont egy jól eltalált kékvonalas Sarcia-bomba, amibe Nagy Gergő remek ütemben szúrt közbe, a korong pedig a kapuba került (1-3).

A második harmad gyors Fradi-góllal kezdődött: a végletekig kijátszott akció végén Rafaj állt szemben a hazaiak kapusával, az ő sarokra helyezett lövését még fogta Tschrepitsch, a kipattanót azonban Dósa Krisztián könyörtelenül bevágta (1-4)

A 36. percben Kittinger szinte a semmiből talált be egy remek lövéssel (2-4). A 45. percben Tóth Adrián húzott el a jobb oldalon, megverte védőjét, gyönyörűen centerezett, az érkező Switzer pedig elegánsan a kapuba helyezett (2-5).

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:

EV Vienna Capitals II (osztrák) – FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)
Gól: Richard Schlögl (10., emberelőnyben), Patrik Kittinger (36.), ill. Tóth Richárd (5.), Brett Switzer (12., 45.), Nagy Gergő (16.), Dósa Krisztián (23.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.

Fehérvári Titánok-UTE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)
Gól: Szita Donát (39., kettős emberelőnyben), ill. Varga Arnold (1., emberelőnyben), Vincze Péter (36.), Taylor Stefishen (38.), Benk András (60., emberhátrányban)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, az Újpest javára.

A Csíkszereda kétszeri hosszabbításban nyert Brassóban

A csíkiak kétszer is vezettek a rendes játékidőben, ám a brassói együttes mindkétszer egyenlíteni tudott. Következhetett a négy a négy elleni ráadás, amelynek első húsz perce nem hozott döntést, ám a második hosszabbítás második percében a cseh Radim Valchar góljával megnyerte az összecsapást a Sport Club, amely kedden – szintén Brassóban – le is zárhatja a párharcot.

Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – kétszeri hosszabbítás után
Gól: Jereme Tendler (14., emberelőnyben), Roberto Gliga (51., emberelőnyben), ill. Andrej Taratuhin (12.), Részegh Tamás (33., emberelőnyben), Radim Valchar (82.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Csíkszereda javára.