Egy sikerre a címvédő az elődöntőtől

A címvédő Ferencváros 4-1-re győzött a Fehérvári Titánok otthonában a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, így egy győzelem választja el az elődöntőbe jutástól.

A másik szombati összecsapáson a Brassó ugyanilyen arányban győzött a Gyergyó vendégeként, ezzel egyenlített a párharcban.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

Fehérvári Titánok – FTC-Telekom 1-4 (1-0, 0-1, 0-3)
Gól: Madácsi Benedek (20., emberelőnyben), ill. Brett Switzer (32., 54.), Németh Attila (52.), Anssi Rantanen (60.)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Ferencváros javára.

Gyergyói HK-Corona Brasov 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)
Gól: Ryan Rupert (25., emberelőnyben), ill. Cody Fowlie (10.), Albert Zagidullin (14., emberelőnyben), Roberto Gliga (37.), Nelson Armstrong (60., emberelőnyben)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-2.

Nyert, de nem jutott negyeddöntőbe a Fehérvár

A Fehérvár AV19 ugyan hosszabbítás után 6-5-re győzött a Linz vendégeként az osztrák jégkorongliga középszakaszának zárófordulójában, de így is lemaradt a negyeddöntőről.

A győzelmet jelentő találatot Erdély Csanád szerezte négy másodperccel a ráadás vége előtt. A Fehérvárnak a nyolc közé jutáshoz – a többi mérkőzés eredményének kedvező alakulása mellett – a rendes játékidőben kellett volna győznie.

EBEL

EHC Liwest Black Wings Linz (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 5-6 (2-2, 0-1, 3-2, 0-1) – hosszabbítás után
A Fehérvár gólszerzői: Harty (14.), Timmins (20., 26., 47.), Kuralt (42.), Erdély (65.)

A középszakasz alsóházának végeredménye:
1. (és továbbjutott) Villach 25 pont, 2. (és továbbjutott) Linz 24, 3. (és továbbjutott) Znojmo 19, 4. Innsbruck 16, 5. Fehérvár 16, 6. Dornbirn 11

Az első három helyezett jutott a negyeddöntőbe, amelynek automatikusan tagja a felsőház öt együttese.