Egyenlített az Eger a Kőér utcában

ZF-EgerA címvédő ZF-Eger szoros mérkőzésen nyert a RacioNet-Honvéd otthonában a férfi vízilabda ob I-ben az elődöntőbe jutásért zajló párharc második, szerdai mérkőzésén, ezzel egyenlített az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

Hatalmas meglepetést hozott a negyeddöntő egri mérkőzése, ugyanis az előzetesen esélytelenebbnek tartott Honvéd Heves megyében nyert a nagy rivális ellen. Vad Lajos együttese így a 9-7-es sikert követően egy győzelemre került attól, hogy bekerüljön a legjobb négybe.

Nos, ennek ellenére a fővárosban is az egriek számítottak esélyesebbnek, de azért Damoklész kardjaként ott lógott a fejük fölött: amennyiben ismét kikapnak, úgy nem jutnak be a legjobb négy közé, ami címvédőként elég kellemetlen lett volna.

Az első felvonásban mindkét együttes nagyon odafigyelt a védekezésre, azonban az egyik oldalról Bedő Krisztián, a másikról Fülöp Bence volt eredményes, így ezt a játékrészt 1-1-gyel zárták a felek. A második negyedben aztán megszaporodott a gólok száma és ebben a nyolc percben már kijött a két gárda közti különbség, aminek az lett a vége, hogy a nagyszünethez érve 3-5 állt az eredményjelzőn.

A harmadik felvonásban aztán támadásban valahogy mindkét oldalon megállt a tudomány, és egy olyan ritka dolog fordult elő, ami nem mondható gyakorinak vízilabda-mérkőzésen: 0-0-lal zárult ez a nyolc perc. A gólcsend a következő negyed feléig tartott, akkor Steinmetz Barnabás hozta fel egy gólra a hazaiakat. Több gól azonban a meccsen nem esett, így 5:4-re nyert az Eger.

A hevesiek így a hazai vereség után visszavágtak a fővárosiaknak, így hazai pályán vívhatják a mindent eldöntő meccset, amelyen kiderül, melyik gárda jut a legjobb négy közé.

A továbbjutást eldöntő harmadik találkozóra szombaton 15 óra 30 perces kezdettel kerül sor az egri Bitskey Uszodában.

E.ON férfi ob I, az elődöntőbe jutásért, 2. mérkőzés:

RacioNet-Honvéd – ZF-Eger 4-5 (1-1, 2-4, 0-0, 1-0)
Gól: Fülöp 2, Kiss G. 1, Steinmetz B. 1, ill. Erdélyi 2, Bedő 1, Csucskovics 1, Vapenszki 1.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-1