Egygólos előnyben a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 9-8-ra legyőzte az olasz Banco BPM SM Busto csapatát a férfi vízilabda Eurokupa döntőjének első, szombati mérkőzésén a Komjádi-uszodában.

Stefano Luongo, az olasz Banco BPM SM Busto játékosa (b) és a ferencvárosi Madaras Norbert a férfi vízilabda Eurokupa döntő első mérkőzésén. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Varga Dénes szerezte az FTC első, második és harmadik találatát is, és mivel az első negyed vége előtt Stefan Mitrovic is eredményes volt, a hazaiak kétgólos előnybe kerültek (4-2).

A második felvonásban egyetlen gól sem született, a harmadikban pedig némi meglepetésre egyenlített a Busto (5-5). A Ferencváros többet támadhatott emberelőnyben, a vendégek viszont hatékonyabban céloztak létszámegyenlőségnél.

A magyar csapat eleinte kiválóan védekezett, de a meccs második felében már nem ez volt a jellemző, így végül csupán egygólos előnyt sikerült kialakítania a visszavágó előtt, amelyet április 18-án rendeznek a Milánóhoz közeli Busto Arsizióban.

Varga Zsolt így értékelt a találkozó után: „Az elején jól indultunk, elmentünk 4-2-re, majd egy kicsit megakadt a játékunk és a magabiztos támadásunk elkezdett akadozni. Eközben hátul kaptunk néhány olyan gólt, melyek többnyire a pillanatnyi koncentráció kiesésnek voltak betudhatóak. Ezeket helyre kell tennünk, és akkor egészen más mérkőzés lehet a mindent eldöntő, utolsó összecsapás. A visszavágón is nehéz dolgunk lesz, hiszen kint játszunk velük, de ha ezeket a találatokat le tudjuk szűrni, nem lehet baj.”

Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, 1. mérkőzés:

FTC-PQSWaterpolo – Banco BPM SM Busto (olasz) 9-8 (4-2, 0-0, 3-4, 2-2)
Gól: Varga Dénes 3, Madaras 2, Jaksics 2, Vámos, Mitrovics, ill. Figlioli 2, Fondelli 2, Blary, Mirarchi, Luongo, Baraldi.

Forrás: MTI/waterpolo.hu