Egygólos magyar vereség a csehektől

Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott 26-25-re kikapott Csehországtól a pénteken Tatabányán rendezett edzőmérkőzésen.

Máthé Dominik
Máthé Dominik a Magyarország-Csehország férfi kézilabda felkészülési mérkőzésen a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A Telkiben készülő magyar keretből csak Lékai Mátét nem nevezték a mérkőzésre. Távollétében, illetve Mikler Roland hiányában Ancsin Gábor volt a csapatkapitány.

Az oldalvonal mellett két olyan spanyol szövetségi kapitány állt, akik 2012 és 2017 között együtt dolgoztak a Telekom Veszprémnél: a magyarokat irányító José María Rodríguez Vaquero a csapat irányítójaként, Javier Sabaté pedig előbb másod-, majd vezetőedzőként. Együtt öt bajnoki címet, öt Magyar Kupát és két Bajnokok Ligája-ezüstérmet nyertek.

Ancsin az első tíz percben három gólt lőtt, a támadójáték jól működött, a védekezés azonban nem volt kellően hatékony, ezért nem tudtak ellépni a házigazdák. A magyarok a cserék hatására elveszítették játékuk feszességét, egyre több lett a hiba, ezért több mint nyolc percig nem született hazai gól. Ebben az időszakban 9-7-ről 9-11-re alakult az állás, és bár egy percen belül sikerült egyenlíteni, Chema Rodríguez nem kért időt, és Sabaté is csak a legvégén, így az első félidőben már nem változott a játék képe (12-12).

Az első negyedórában kimondottan biztató volt a magyarok játéka – elsősorban támadásban -, ám a teljesítmény a második negyedórára alaposan visszaesett.

A második felvonás elején ismét összeszedettebben kézilabdázott a magyar csapat a szívósan küzdő csehek ellen, és a meccs kétharmadánál először vezetett három találattal (18-15). Bő öt perccel később megint egyenlő lett az állás, majd újra a cseheknél volt az előny. Hiányzott a pontosság és az átütőerő magyar oldalon, ami a felkészülési időszakban nem meglepő.

Máthé Dominik hibái után egyre távolabb került a győzelem lehetősége, és bár Fazekas Gergő 23 másodperccel a vége előtt egyenlített, Matej Klíma az utolsó előtti másodpercben megszerezte a vendégek győztes gólját.

Bartucz László és Palasics Kristóf öt-öt védéssel, a túloldalon Klíma és Jakub Hrstka hat-hat góllal zárt.

Szita Zoltán
Szita Zoltán (b2) és Bánhidi Bence (j), valamint a cseh Dominik Solák (j2) és Matej Klima (b) a Magyarország-Csehország férfi kézilabda felkészülési mérkőzésen a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A két együttes harmincadik egymás elleni meccsén – két döntetlen és húsz magyar siker mellett – nyolcadszor győztek a csehek.

A két csapat szombaton 15 órától Telkiben zárt kapuk mögött, nem hivatalos mérkőzésen ismét összecsap egymással.

A szerdán kezdődő németországi Eb-n a magyarok jövő pénteken 20.30-tól Montenegró ellen játsszák első csoportmeccsüket Münchenben.

Magyarország – Csehország 25-26 (12-12)
Magyarország:
Andó, Bartucz, Palasics (kapusok), Ancsin 4, Bodó, Bánhidi 3, Bóka 1, Fazekas 3, Hanusz 2, Ilic, Imre, Krakovszki B., Krakovszki Zs. 1, Ligetvári, Máthé 4 (2), Rosta 2, Sipos, Szita 4, Szöllősi 1.
Csehország: Hrdlička, Mrkva (kapusok), Babák 3, Havran 1, Hozman 1, Hrstka 6 (3), Kasparek 4, Klíma 6, Mořkovský, Nantl, Patzel, Patzel 1, Piroch 1, Reichl 1, Režnický, Solák, Trkovský 1, Štěrba 1.