Egygólos veszprémi győzelem

Veszprém, 2016. november 12. A veszprémi Chema Rodriguez (b) és Klaus Thomsen, a dán Bjerringbro-Silkeborg játékosa (k) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában játszott Telekom Veszprém - Bjerringbro-Silkeborg mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. november 12-én. A Veszprém 30-29-re nyert. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A veszprémi Chema Rodriguez (b) és Klaus Thomsen, a dán Bjerringbro-Silkeborg játékosa küzd a labdáért. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A Telekom Veszprém a reméltnél sokkal nehezebben, 30-29-re nyert a vendég dán Bjerringbro-Silkeborg csapata ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hatodik fordulójában, szombaton.

Az első gól ugyan a vendégeké volt, utána azonban Mirko Alilovic védéseinek köszönhetően könnyedén fordított az esélyesebb hazai gárda. Amíg bírták erővel a dánok, tartották minimális hátrányukat. A 20. perc táján a Veszprém még tudott pihent játékost becserélni, a Bjerringbro nem, így 12-10-ről pillanatok alatt 16-10-re lépett el a magyar bajnok. A vendégeken még az időkérés sem segített. A szünet előtti hajrában, emberelőnyben kicsit csökkentette a különbséget a Silkeborg.

A második félidő elején ismét a Veszprém akarata érvényesült, 21-15-nél, a 37. percben a vendégeknek rendezniük kellett soraikat. Sorozatban négy góllal válaszolt a Bjerringbro, így a hazaiak is kénytelen voltak időt kérni. Innen állandósult a különbség, majd amikor újra Alilovic pillanatai következtek, 28-24-re módosult az állás. Nem adták fel a dánok, az utolsó perc előtt 29-28-ra jöttek fel. Időt kért Xavi Sabate vezetőedző, majd Nagy László betörés után volt eredményes, így a végén hiába talált be még egyszer a Silkeborg, otthon tartotta mindkét pontot a Veszprém.

Xavi Sabaté: „Gratulálok a vendégcsapatnak, jól játszottak. Nagyon nehéz meccs volt számunkra, de erre számítottunk. A Silkeborg egyre jobb lesz, még nem is érték el a legjobb formájukat. Nagyon sok jó játékosuk van, akik nem túl ismertek, de nem a név a fontos, hanem a játéktudás. Fontos játékosok hiányoztak nálunk sérülés miatt, de ilyen a kézilabda. Voltak problémáink a védelemben, de szerencsére sikerült gyors lerohanásokkal könnyű gólokat szerezni. Fontos volt, hogy Lékai Máté és Chema Rodríguez jól játszottak, sokat hozzátéve a csapat játékához. A második félidőben a kezünkben volt az irányítás, de volt 5-6 perc kihagyásunk, ahol a kapusuk nagyon jól védett és könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek. Tanulnunk kell ebből, hogy a jövőben tudjuk az ilyen helyzeteket kontrolálni. Momir Ilic nagyszerűen játszott, akárcsak Nagy László, aki ismét vezére volt a csapatnak. De azért mindkét átlövőnk játékát nagyban segítette Lékai és Chema játéka. Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy az egész meccsen buzdítottak minket, még a nehéz helyzetekben is. Mint már mondtam korábban, együtt erősebbek vagyunk.”

Mirko Alilovic: „Először is gratulálok a Silkeborg csapatának, akik 6-7 gólos hátrányban sem adták fel a mérkőzést és vesztették el a hitüket. Megszorongattak minket, különösen az utolsó 5 percben. A szurkolók mellettünk álltak. Különösen annak a fényében köszönjük ezt, hogy az elmúlt meccseken 10 gólos győzelmet is várhattak a csapattól. Ezért is különösen fontos az, hogy támogattak minket ma is. Nem könnyű győzni nagy arányban minden mérkőzésen, ráadásul sok a sérült játékos is van a csapatban most, például Palmarson vagy Sulic, akiknek hiányát bármelyik csapat megérezné. A meccs véghajrájában meg kell tanulnunk megtartani az előnyt, amit kiharcoltunk, ahogy azt Sabate edző is mondta. De a csapat küzdött, és meg tudta ma is mutatni az egységet a pályán, ami jellemez minket. Mindkét fél felé eldőlhetett volna a meccs. De a véghajrában és az utolsó két percben sikerült a mi javunkra eldönteni a mérkőzést.”

Jövő vasárnap a vendég francia PSG elleni rangadó vár a magyar bajnokra.