Elképesztő izgalmak után előnyben az UVSE a döntőben

A címvédő UVSE elképesztő izgalmak után, ötméteresekkel győzte le a vendég Dunaújvárost a női vízilabda ob I fináléjának pénteki első felvonásán. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzését jövő csütörtökön rendezik a Tüskecsarnok uszodában.

Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

A Komjádi Uszodában rendezett összecsapás sporttörténelmi volt abból a szempontból, hogy két hölgy, két nemzetközi játékvezető, Várkonyi Gabriella és Debreceni Nóra fújta a sípot.

A Dunaújváros az ötgólos Gurisatti Gréta vezetésével egészen a negyedik negyedig magabiztosan vezetett, de a sorozatban hatodik bajnoki elsőségére hajtó UVSE a vendégek olimpiai bronzérmeséhez hasonlóan öt találatot szerző Faragó Kamillának (is) köszönhetően visszajöttek a meccsbe.

A Dunaújvárosnak még így is a kezében volt a győzelem, az UVSE utolsó támadását a kapus, a 2021 legjobb női játékosának választott Magyari Alda indította el felúszásával, ezáltal emberelőnybe hozva csapatát, ezt pedig a betegséggel küzdő Keszthelyi-Nagy Rita kihasználva egalizált.

Az ötméteresek során egyetlen játékos hibázott hét sorozat alatt, az utolsó lövést Garda Krisztina, az újvárosiak válogatott kiválósága rontotta el.

Női vízilabda ob I, döntő, 1. mérkőzés:

UVSE Hunguest Hotels-Dunaújváros 18-17 (2-4, 3-3, 2-2, 4-2, 7-6) – ötméteresekkel
Faragó 5, Keszthelyi-Nagy 2, Mácsai, Rybanska, Peresztegi, Szegedi 1-1, illetve Gurisatti 5, Garda, Szilágyi, Horváth 2-2