Az FTC Nápolyban, a Szeged Splitben játszik

ftCTovábbra is külön csoportban, de megváltozott ellenfelekkel küzd meg a férfi vízilabda Eurokupa második selejtezőkörében az FTC és a Szeged.

A magyar szövetség hétfői közlése szerint a vasárnapi információktól eltérően a zöld-fehérek Nápolyban a C jelű négyesben két orosz csapattal, a Kazannyal és a Kirisivel, továbbá a házigazda olasz Acquachiarával csatáznak, a Szegednek pedig Splitben a D csoportban a rendező Jadran Split mellett a horvát város másik együttese, a Mornar, valamint az olasz Canottieri Napoli lesz az ellenfele.

A Ferencváros a népligeti uszodában rendezett, s vasárnap zárult hétcsapatos első kör győzteseként, a Szeged pedig mögötte a második helyet megszerezve jutott tovább a második számú európai sorozatban.

Az Eurokupa 2. selejtezőkörének mérkőzéseit október 16-18-án bonyolítják le. Mindkét csoportból két-két együttes jut tovább, s a folytatásban e négy gárdához csatlakozik a Bajnokok Ligája utolsó selejtezős párharcait elveszítő négy csapat.

A Szolnok Marseille-ben, az OSC Nagyváradon nyert

A Szolnok egy góllal győzött a CN Marseille otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:

CN Marseille (francia) – Szolnoki Dózsa-Közgép 6-7 (0-0, 0-1, 3-3, 3-3)
A magyar együttes góldobói: Mitrovic 2, Madaras, Aleksic, Varga Dénes, Varga Dániel, Kis G. 1-1.

Az OSC férfi vízilabdacsapata győzelemmel kezdte Nagyváradon a helyi Oradea elleni párharcát.

Az újbudai alakulat az esemény honlapjának jegyzőkönyve szerint sokáig döntetlenre állt a román együttessel, 4-4 után azonban fokozatosan elhúzott, és a harmadik negyedben már 8-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A befejező nyolc percben a vendéglátók csak csökkenteni tudták a különbséget, a hátrányt ledolgozniuk nem sikerült.

Oradea (román) – A-Híd OSC Újbuda 7-9 (2-3, 2-2, 1-3, 2-1)
A magyar együttes góldobói: Salamon, Bátori 3-3, Brguljan, Graham, Kovács 1-1

A visszavágó október 17-én lesz az újbudai Nyéki Imre Uszodában, ahol a magyar bajnoki ezüstérmes kiharcolhatja a feljutást a BL 12 csapatos főtáblájára.

A visszavágó október 17-én lesz Szolnokon.