Elmarad a Sarapova-Serena Williams mérkőzés

Serena Williams Párizsban váratlanul bejelentette, hogy mellizom sérülés miatt visszalép a Roland Garrostól.

Fotó : Corinne Dubreuil / FFT

A 23-szoros Grand Slam-bajnok elárulta, hogy jelenleg fizikaliag nem képes adogatni, így nem tud kiállni soron következő mérkőzésére. Ez egyben azt jelenti, hogy Marija Sarapova játék nélkül jutott tovább a legjobb nyolc közé. Az orosz teniszezőnő következő ellenfele a Garbine Muguruza (spanyol, 3.) lesz.

A férfiaknál Rafael Nadal megszerezte karrierje 900. győzelmét, míg az argentin Diego Schwartzman 0-2-ről fordított és nyert a dél-afrikai Kevin Anderson ellen.

Az alsó ágon egy osztrák-német összecsapás jött létre a negyeddöntőben. Alexander Zverev és Dominic Thiem hetedik alkalommal játszik egymás ellen; az eddigi mérleg 4-2 az osztrák teniszező javára. A Roland Garroson két évvel ezelőtt a legjobb 16 között Thiem nyert 6:7, 6:3, 6:3, 6:3 arányban. Idén a madridi salakpályás tornán egymás ellen játszották a döntőt, a spanyol fővárosban Zverev nyert 6:4, 6:4 arányban. A német játékos a Roland Garroson zsinórban harmadik mérkőzésén kényszerült öt szettes csatára, Alexander Zverev a szerb Lajovics és a bosnyák Dzuhmur után az orosz Hacsanov ellen is döntő játszmában nyert.

Férfi egyes, 4. forduló:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Maximilian Marterer (német) 6:3, 6:2, 7:6(4)
Diego Schwartzman (argentin, 11.)-Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6(7), 6:2
Marin Cilic (horvát, 3.)-Fabio Fognini (olasz, 18.) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7(4), 6:3
Juan Martin Del Potro (argentin, 5.)-John Isner (amerikai, 9.) 6:4, 6:4, 6:4

Marco Cecchinato (olasz)-David Goffin (belga, 8.) 7:5, 4:6, 6:0, 6:3
Novak Djokovics (szerb, 20.)-Fernando Verdasco (spanyol, 30.) 6:3, 6:4, 6:2
Dominic Thiem (osztrák, 7.)-Kei Nishikori (japán, 19.) 6:2, 6:0, 5:7, 6:4
Alexander Zverev (német, 2.)-Karen Hacsanov (orosz) 4:6, 7:6(4), 2:6, 6:3, 6:3