Elődöntőbe jutott a címvédő, előnyben a Csíkszereda

Bejutott az elődöntőbe a címvédő Gyergyói HK, miután negyedszer is legyőzte az Újpestet a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, míg a másik székely csapat, az SC Csíkszereda 4-3-ra nyert a vendég Budapest JA ellen, és így 2-1-re vezet a párharcban.

Szigeti Ákos
A gólszerző Szigeti Ákos, a gyergyói csapat játékosa a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, az UTE – Gyergyói HK mérkőzésen, a harmadik összecsapáson a Megyeri úti jégcsarnokban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Megyeri úton az volt a kérdés, hogy a lila-fehérek a két idegenbeli és a keddi hazai verséget követően tudnak-e szépíteni a GYHK-val szemben, vagy pedig „söpréssel”, azaz 4-0-s összesítéssel esnek ki. A kiegyenlített első harmad után – akár csak 24 órával korábban – a Gyergyó beindult, a gólok sem maradtak el, Bodó Christopher még büntetőből is eredményes volt. A hazaiak ötgólos hátrányukat követően tudtak szépíteni, de fordítani nem volt esélyük. Orban Brance négy gólpasszal segítette együttesét. A GYHK az alapszakaszt is beleszámítva sorozatban 14. találkozóját nyerte meg.

Markus Juurikkala, az UTE vezetőedzője

„Nem erre számítottunk, nem így képzeltük el a szezon végét, de muszáj tisztelni az eredményt, és muszáj gratulálni az ellenfélnek, mert megérdemli. Az egész szériát nézve nagyon szoros meccseket játszottunk kint Gyergyóban, azok egygólos találkozók voltak, itthon pedig tegnap és ma is a második harmad volt a halálos ítélet számunkra. Időnként mi is alakítottunk ki helyzeteket, de a gólokat ők szerezték. Nagyobb potenciál volt az idei csapatunkban, mi ezt nem tudtuk kihozni, ezért az edzőé a felelősség. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy az egész szezon során támogattak minket, még Erdélybe is elkísértek, ők mindent megtettek, előttük le a kalappal.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

„Nagyon boldogok vagyunk, hogy négy meccs alatt sikerült abszolválni a szériát. Időnként nagy fölényben játszottunk, de nem volt pehelykönnyű a továbbjutás, mert az ellenfél kapusa parádés teljesítményt nyújtott. Rajna Miklós az Újpest egyik legnagyobb erénye, de a lila-fehérek edzőpárosáról is elmondható, hogy szervezett csapatot építettek fel a Megyeri úton. Szerintem az kiderült, hogy mi voltunk a jobbak, jól felkészültünk az ellenfélből és kevesebbet hibáztunk, mint ők, ez pedig a srácok érdeme. Gratulálok a csapatomnak!”

Csíkszeredán most eredetileg a negyedik felvonást rendezték volna, ám a szombati összecsapás eredményét bírói műhiba miatt törölték. A Sportklub fellebbezett az ítélet ellen, és várhatóan csütörtökön lesz végleges döntés. Ha helyben hagyják az elsőfokú határozatot, akkor a két együttes abban az esetben játssza le a meccset jövő csütörtökön, ha hat összecsapás után 3-3-ra állnak.

Az így 1-1-ről induló szerdai találkozón rövid ideig vezetett a BJA, ám az izraeli válogatott David Levin két emberelőnyös góljával fordított a házigazda. A második harmad elején gyorsan jött újabb két hazai találat, a vendégek kapust cseréltek. A Budapest JAHC a második szünet előtt és után betalált, feljött 4-3-ra. A végén a kapus lehozatalával is próbálkoztak a vendégek, a húzás azonban nem jött be, így a székely alakulat nyert.

A következő összecsapásnak szombaton a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont.

Szépített a DEAC, egyenlített a Brassó

A magyar bajnoki címvédő FTC az első három Debrecen elleni ütközetet megnyerte, és most bízhatott az elődöntőbe jutásban. A hajdúságiak azonban két harmadon át remekeltek, három góllal elléptek, Dominik Novotny kétszer is betalált. A fővárosiak a záró játékrészben felpörögtek, felzárkóztak, de egyenlíteniük nem sikerült. Hetényi Zoltán 55 lövést védett.

Az alapszakasz-hetedik DVTK kétszer tudott nyerni Brassóban, ám az erdélyi együttes kedden szépített, most pedig újabb sikert aratva visszavette a pályaelőnyt. A második harmad elején még a hazaiak szereztek vezetést, ám utána a Corona speciális egységei nagyszerűen teljesítettek: emberhátrányban egy, emberelőnyben pedig két gólt lőttek a vendégek, akik üres kapus találattal állították be a 4-1-es végeredményt.

A következő összecsapásokat szombaton rendezik a Tüskecsarnokban, illetve Brassóban.

Jégkorong Erste Liga

Negyeddöntő:

3. mérkőzés:

SC Csíkszereda – Budapest JAHC 4-3 (2-1, 2-1, 0-1)
David Levin (12., 19., mindkettőt emberelőnyben, 21., 27.), ill. Schlekmann Márk (9.), Nagy Krisztián (40.), Jevgenyij Mozer (44.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Csíkszereda javára.

4. mérkőzés:

UTE – Gyergyói HK 2-6 (0-0, 1-5, 1-1)
Szabó Rácz Maxim (39.), Kiss Patrik (59.), ill. Sárpátki Tamás-Róbert (24.), Sebastien Sylvestre (27., emberelőnyben, 37., 53.), Matias Petteri Haaranen (30.), Bodó Christopher (37., büntető),

A párharcot 4-0-s összesítéssel a Gyergyó nyerte.

DEAC – FTC-Telekom 3-2 (1-0, 2-0, 0-2)
Dominik Novotny (8., 38., a másodikat emberelőnyben), Kozma Ferenc (22.), ill. Seregély Máté (48.), Nolan Anthony LaPorte (48.),

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 az FTC javára.

DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)
Justin Robert Bean (22.), ill. Kóger Dániel (29., emberelőnyben), Sebastien Piche (32., emberhátrányban, 47., emberelőnyben), Chase Schaber (58., üres kapuba)

Az állás: 2-2.

Forrás: MJSZ / MTI