Elődöntőben a címvédő Győri Audi ETO KC

A címvédő Győri Audi ETO KC a legjobb négy közé jutott a női kézilabda Magyar Kupában, miután a keddi negyeddöntőben házigazdaként 37-27-re legyőzte az MTK-t.

A hazaiak három gyors góllal kezdték a mérkőzést, amire csak a negyedik percben tudott válaszolni a vendég együttes.

Negyedóra elteltével már öt góllal, 11-6-ra vezettek Kristiansenék, ekkor jött az MTK időkérése. Hatottak az edzői utasítások, ugyanis a huszonkettedik percben két gólra zárkóztak fel Pál Tamaráék (16-14). A támadójátékunkkal továbbra sem volt gond, a huszadik győri találatot Görbicz Anita szerezte. (20-16). Az első játékrész végül egy vendég időntúli hétméteressel zárult, melyet Pál értékesített, így három gólos győri előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok, 21-18-ra vezettünk.

Solberg kezdett a második félidőben a győri kapuban, és remek védéseivel segítette csapatát, emellett még gólt is tudott szerezni. A harmincnyolcadik percben Faluvégi révén, már hét góllal vezettünk, ez a találat a fiatal szélső 150. gólja volt győri mezben. Ebben a játékrészben koncentráltabbak voltak a lányok, sokkal jobban működött a védekezés.

Az utolsó percekre már csak a győzelem mértéke volt kérdéses, végül végül tíz góllal, 37-27-re győzött a Győr, így bejutott a Tippmix Női Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A május 15-16-án – minden bizonnyal Veszprémben – sorra kerülő négyes döntőnek tagja még a Debrecen, a Kisvárda és a Ferencváros. A tornát várhatóan nézők előtt rendezik. Ennek kapcsán a magyar szövetség (MKSZ) keddi közleménye emlékeztetett, hogy a szurkolók számára védettségi igazolvánnyal ismét látogathatóvá válnak a sportesemények, amint a magyarországi beoltottak száma eléri a négymillió főt.

Hozzátették, az MKSZ határozott szándéka – minden sportági, egészségvédelmi, rendezési szempont figyelembevételével – újranyitni a kapukat, hogy a nézők a lehető leghamarabb visszatérhessenek a lelátókra, észszerű és biztonságos körülmények között.

Női kézilabda Nb I, negyeddöntő:

Győri Audi ETO KC-MTK Budapest 37-27 (21-18)
Gól: Amorim 6, Kristiansen 6, Faluvégi 5, Görbicz 4, Hansen 4, Lukács 3, Nze Minko 3, Kari Bratsett 2, Eddig 1, Fodor 1, Oftedal 1, Solberg 1, ill. Pál Tamara 6, Bujdosó-Gerhárt 4, Szekerczés 4, Győri 3, Marincsák 3, Szöllősi-Zácsik 2, Juhász 1, Pelczéder 1, Sallai 1.