Elődöntős a címvédő Sopron Basket

A címvédő Sopron 93-45-re legyőzte a házigazda TFSE-MTK együttesét a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének szombati, második mérkőzésén, ezzel a legjobb négy közé jutott.

Gabby Williams
Gabby Williams 20 pontja mellett leszedett 8 lepattanót és kiosztott 6 gólpasszt

A TFSE-MTK csak az első negyedben tudta tartani a Sopron ritmusát, de miután a vendégcsapat az erőviszonyokat igazolva a második, majd a harmadik negyedben is ellenfele fölé nőtt – előbbiben 13, utóbbiban 15 ponttal bizonyult jobbnak -, a házigazdáknak a szoros mérkőzésre sem maradt esélyük.

A győztes vendégcsapatban Stefanie Dolson és Gabby Williams egyaránt 20 pontot szerzett.

Gáspár Dávid, a Sopron vezetőedzője

„A mérkõzés legelején nehéz volt alkalmazkodni ahhoz az alacsony szerkezetû felálláshoz és játékstílushoz, ahogy ellenfelünk kezdett. A sok hátvédre koncentrált játék problémát okozott és támadásban sem tudtuk kihasználni a magassági fölényünket. Ezt követõen, a második-harmadik negyedben már jól teljesítettünk, de taktikailag és fejben sokkal gyorsabban kellett volna reagálnunk az elsõ 10 percben. Összességében gratulálok a lányoknak, ahogy ellenfelünknek is, kiemelve az elsõ negyedben mutatott teljesítményüket!”

Varga Alíz: Az első negyedben megzavartak minket a szokatlan felállással

„Kellett idő, hogy alkalmazkodjunk hozzá. A mérkőzés közepén mutatott játék már a mi igazi arcunk volt, így kell a továbbiakban is játszanunk.”

Az elődöntőben a DVTK lesz a Sopron ellenfele. A szintén két gyõzelemig tartó párharc elsõ mérkőzése kedden 18 órakor lesz Sopronban. A másodikat pénteken 18 órakor Miskolcon rendezik.

A másik ágon már elődöntős az NKA Universitas PEAC. A pécsiek ellenfele az Atomerőmű KSC Szekszárd – Vasas Akadémia párharc győztese lesz. Az első mérkőzésen a Szekszárd hazai pályán nyert 89-71-re, a második mérkőzést vasárnap rendezik Budapesten.

Női kosárlabda NB I

Negyeddöntő, 2. mérkőzés:

TFSE-MTK – Sopron Basket 45-93 (17-20, 13-26, 6-21, 9-26)
TFSE-MTK:
 Süle 10/6, Theodoreán 5, Pavel 2, Jenkins 9/3, Dúl 6. Csere: Herman 5/3, Szeitl 6/6, Tóth 2, Burján, Király.
Sopron Basket: Williams 20/3, Czukor 8/3, Határ 8, January 4, Brooks 8. Csere: Fegyverneky 6, Sitku, Varga A. 15/3, Dolson 20, Varga S. 4.

A párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.

Március 27., vasárnap

19:00, Vasas Akadémia – Atomerőmű KSC Szekszárd

A play-out 2. fordulójában a VBW CEKK Cegléd 92-80-ra múlta felül a PINKK-Pécsi 424 együttesét. Ezzel a 9-12. helyért zajló versenyfutásban a ceglédiek a második sikerüket ünnepelhették.

Alsóházi rájátszás, a 9-12. helyért:

BKG-PRIMA Szigetszentmiklós – ELTE BEAC Újbuda 64-65 (17-24, 12-10, 25-13, 10-18)