Elődöntős a Kazincbarcika, továbbra is veretlen a Pénzügyőr

A listavezető Pénzügyőr 3-2-re nyert a Kaposvár otthonában a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának csütörtöki játéknapján. A nőknél vendégsikerek születtek.

A fővárosiak 12 mérkőzés után is veretlenek, és pontot is csak második alkalommal veszítettek. A 128 perces rangadó legeredményesebb játékosa a kaposvári Horváth Kristóf volt 25 ponttal.

Ruben Wolochin, a Kaposvár vezetőedzője: „Örülünk, hogy jó színvonalú mérkőzést tudtunk játszani. Dolgozunk tovább.”

Jókay Zoltán, a PSE vezetőedzője: „Talán érthető okokból nehezen indult a mérkőzés: nem tudtunk úgy felpörögni, mint a Kazincbarcika elleni múlt heti Magyar Kupa-visszavágón.”

Utolsóként a Kazincbarcika biztosította helyét a férfi röplabda Extraliga elődöntőjében, miután az alapszakasz csütörtöki játéknapján 3-0-ra legyőzte vendégét, a Kecskemétet.

Az alföldieknek akkor maradt volna esélyük kivívni utolsó mérkőzésükön az elődöntőt, ha legyőzik a borsodiakat.

Ezzel kialakult a március közepén induló rájátszás párosítása: a Kazincbarcika a veretlenül listavezető Pénzügyőrrel, míg a Kaposvár a MAFC-cal csap össze a döntőbe kerülésért.

Férfi röplabda Extraliga:

Fino Kaposvár-LV Sport Pénzügyőr SE 2-3 (26, -22, 22, -18, -13)
FINO: Bögöly 13, Makarov 15, Kalmár 10, Horváth K. 25, Veleckij 13, Iván G. 3. Csere: Bozóki Bence, Kiss M. (liberók), Iván B. 1. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
PSE: Rása 4, Magyar B. 3, Reffatti 20, Pedrao 16, Kovács Z. 18, Kiss D. Csere: Feliciano, Bán (liberók), Tordai 6, Szabó V. 4, Szabó M. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Vegyész RC Kazincbarcika-Kecskeméti RC 3-0 (17, 20, 13)
VRCK: Páez 1, Ciupa 10, Juhász 8, Árva 23, Mineiro 11, Mihalj 6. Csere: Dudás (liberó). Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Kecskemét: Kaszap 1, Krupánszki 7, Rabeka 4, Argilagos 9, Gebhardt N. 8, Nagy J. 5. Csere: Deák (liberó), Szabó B. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Vendégsikerek a női Extraligában

A Nyíregyháza 3-0-ra nyert a Diósgyőr otthonában a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, csütörtökön.

A szabolcsiak ezzel egy győzelemre kerültek a legjobb négy közé jutástól. A párharc harmadik mérkőzését vasárnap rendezik Nyíregyházán.

Németh Szabolcs, a Fatum Nyíregyháza vezetőedzője: „A mai mérkőzésen a győzelem mellett a másik célunk az volt, hogy tovább stabilizáljuk az alapjátékunkat. Úgy gondolom ez néhány apróbb hibától eltekintve sikerült. A mutatott játék alapján azt kell, hogy mondjam jó úton haladunk. Ahhoz, hogy tovább léphessünk a bajnoki elődöntőbe még egy meccset kell teljesítenünk. Vasárnap ezért fogunk küzdeni, hétfőtől pedig már a Magyar Kupa négyes döntőjére szeretnénk koncentrálni. Gratulálok csapatomnak! Köszönjük szurkolóink kitartó bíztatását és azt a sok-sok üzenetet, amely egy ilyen győzelem után érkezik csapatom számára!”

A Békéscsaba 3-1-re nyert a Szent Benedek RA otthonában. A csabaiak ezzel egy győzelemre kerültek a legjobb négy közé jutástól. A párharc harmadik mérkőzését hétfőn rendezik Békéscsabán.

Tóth Gábor, a BRSE vezetőedzője: „Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a harmadik játszmától vettük fel a ritmust, addig nehezen boldogultunk a lelkesen játszó hazaiakkal. A legfontosabb a győzelem és az, hogy hétfőn pontot tegyünk a párharc végére.”

Női röplabda Extraliga:

Diósgyőri VTK-Fatum Nyíregyháza 0-3 (-15, -13, -13)
DVTK: Kontura, Kovács E., Kiss E. 5, Beddingfield 6, Horton 8, Szajkó 2. Csere: Dömsödi (liberó), Egri, Kundrák 4. Vezetőedző: Toma Sándor.
Nyíregyháza: Najdics 1, Radosová 12, Ortiz 11, Lacombe 12, Vaszileva 13, Pintér 3. Csere: Tóth F. (liberó), Lászlop 4, Varga E. 1, Francesco. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Nyíregyháza javára.

Szent Benedek RA – Swietelsky-Békéscsabai RSE 1-3 (-22, 15, -17, -21)
SZBRA: Herbin-Baker 4, Valdez 19, Szerényi 3, White 18, N. Szkorics 11, Vacsi 11. Csere: Fáth (liberó), M. Szkorics 1, Vukoja. Vezetőedző: Kormos Mihály.
BRSE: Vander Weide 18, Szatmári 3, Drpa 17, Konsztantinu 2, Szűcs G. 6, Koseková 1. Csere: Molcsányi (liberó), Cicic, Zsidkova 2, Glemboczki 10. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A párharc állása: 2-0 a Békéscsaba javára.

Forrás: huvnolley.hu/MTI