Elődöntős az Alba Fehérvár

Alba_Kecskemet-0156Elsőként az Alba Fehérvár jutott be az elődöntőbe a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntő harmadik mérkőzésén hazai pályán legyőzte a Kecskemétet. A címvédő Szolnok Olaj ismét kikapott Zalaegerszegen.

Míg az első két találkozón alig talált be kinről az Alba, most az első negyedben öt triplát dobtak Taylorék, amivel a vendégek védekezését alapjában rengették meg. Az irányító mellett a centerszekció hozta a hármasokat, Lóránt, Keller és Farr is bevágott egyet – ha így dobnak kintről a magas emberek, az kivégzéssel ér fel az ellenfélnek. Közben ugyanis a palánk alatt sem tétlenkedtek, és csak Ivosev egy jó sorozatán múlt, hogy nem lett egészen sima a meccs már a legelején. Motivált és pontos volt az Alba, majdnem harminc pontot dobott az első negyedben…

A második negyedben védekezésben olykor dobásig sem engedte ellenfelét az Alba, a különbség közben húsz fölé nőtt. Markovics Luka is pályára lépett, először a negyeddöntőben, de nem emiatt torpant meg a több dobást elrontó Fehérvár. A Kecskemétnek gondot okozott Ivosev negyedik hibája, ám a fehérvári figyelmetlenségeket támadólepattanókkal és ebből elért kosarakkal büntetve csökkentette hátrányát. Mohammed sokadik kísérletre bevert egy triplát, majd a félidő utolsó másodpercében is ő fejezett be egy akciót, amivel tizenhat pont előnyt hozott össze szünetre.

Jól kezdett fordulás után a Kecskemét, egy ideig még volt esély, hogy szorosabb lesz ez a csata is. De miután felzárkóztak a vendégek, megint jött egy szigorúbb szakasz az Alba védekezésében, és minden eldőlt. Farr ezúttal a palánk alól volt eredményesebb, Taylor személyiket harcolt ki, gólpasszokat adott és harmadik hármasát is beemelte. A harmadik negyed végére hitét is vesztette a Kecskemét, amelyből Ivosev kipontozódott, de Djukanovics eddigi legjobb meccsét játszotta a párharcban.

Az utolsó játékrészben mindkét edző pályára vezényelte a fiatalokat is, a negyeddöntő összesen tizenkét és fél negyedéből ez volt az egyetlen, aminek már nem maradt jelentősége. Két szoros meccs után simán nyert és a négy közé jutott az Alba Fehérvár, ott pedig a ZTE-Szolnok párosítás győztesével találkozik majd.

Falco_Kaposvar

Fotó: Vágvölgyi Bálint/nyugat.hu

Nehezen, de megnyerte a Falco

Remek hangulat fogadta a csapatokat a negyeddöntő harmadik mérkőzésén, Kaposvárról is érkeztek szurkolók, köszönhetően elsősorban az ötvenfős ingyen busznak. A Falco ragadta magához a kezdeményezést, aztán beállt Simms, és fordított a KKK. A nyolcadik percben időt kért Sekulovic (9-16), az első negyed vége 13-19 volt.

Három perc alatt 7-0-val kezdett a Falco a folytatásban, 20-19-nél a Kaposvár időt kért, cseppet sem meglepő módon. Govens még rátett egy büntetőt. Aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol másik gárda vezetett. Medford vezérletével az első félidő végül 34-29-es eredménnyel zárult. Pocsékul dobott a Falco, főleg annak tükrében, hogy otthon játszott (33%), de még így is vezetett.

Fodor a második félidő elején megszerezte első kosarát, triplából, Váradi viszont azonnal felelt. Egy pillanatra visszavette a vezetést somogyi gárda – miközben a hazai nézők többször is egy emberként tüntettek a játékvezetők ítéleteivel szemben –, de Váradi és Medford hamar „helyre tette a rendet”. 47-41-nél ismét időt kért Fekete Ádám. A kék-fehérek egy pillanatra sem adták fel, becsülettel küzdöttek, és mindig visszakapaszkodtak. A záró játékrész 52-51-ről indult.

Simms közelijével újra fordított a Kaposvár, majd Váradi, Baki és Barham is triplát dobott. A Falco visszavette az előnyt, és őrizte azt a minimálist. A vendégek szabályos körülmények között már nem tudták megakadályozni a hazaiakat a pontszerzésben, Zigeranovicék pedig jól büntetőztek, így karnyújtásnyira kerültek az elődöntőtől. A Falco mérlege tehát már 19/19 hazai pályán.

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: „Biztos, hogy nem volt egy bravúros, szép meccs. Igazi rájátszás-csata volt, sok hibával, mindkét oldalon. Mi sajnos még a büntetőket is rosszul dobtuk, ami pedig elég fontos lett volna. Végül is nyertünk, és ez a lényeg. A nyomás most rajtunk volt a hazai pálya miatt, ráadásul elég rövid időnk volt regenerálódni. Pocsékul kezdtünk támadásban, a védekezésük még úgy, ahogy rendben volt. Sok apróbb hibát vétettünk, elég gyengén játszottunk. Utána kicsit feljavultunk, és a félidőre már mi vezettünk. Tudtuk, hogy a Kaposvár egy elég veszélyes csapat, melynek sok opciója van, tud akár alacsony szerkezetben is játszani, illetve Simmsszel egy gyors palánk alatti játékossal rendelkeznek. Nálunk Zigeranovic nem volt százszázalékos állapotban, ziccereket hagyott ki, amik tőle elég szokatlanok, de így is nagy segítségünkre volt. A legfontosabb a győzelem, hiszen csak ez volt a kérdés. Kettő-egy ide, megyünk tovább, pénteken nyerni, és lezárni szeretnénk a párharcot.”

Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés:

Alba Fehérvár — KTE-Duna Aszfalt 98-69 (29-15, 25-23, 29-15, 15-16)
Alba: Taylor 12/9, Mohammed 16/6, Sheopard 17, Lóránt 19/3, Keller Á. 14/3. Csere: Farr 10/3, Keller I. 7/3, Markovics 2.
KTE: Pongó Má. 5/3, Pongó Ma. 4, Derasimovic 4, Ivosev 14/6, Karahodzic 11. Csere: Djukanovic 24/12, Hegedűs -, Mészáros -, Molnár M. 5, Molnár D. 2

A párharc végeredménye: 3-0 a Fehérvár javára.

Zalakerámia ZTE KK — Szolnoki Olaj 85-68 (21-13, 26-25, 19-17, 19-13)
ZTE: Ubilla 16/3, Norfleet 10/3, Benke 15, Szabó Zs. 16/9, Drungilas 15. Csere: Wright 6, Mohácsi 3/3, Kis R. 2, Czinger 2.
Szolnok: Pavlicevic 8, Vojvoda 12, Barnies 6, Eilingsfeld 7/3, Andric 9/3. Csere: Borisov 3, Popovic 3, Tóth Á. 11, Wittmann 9/6.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a ZTE javára.

Falco KC Szombathely — Kaposvári KK 78-76 (13-19, 21-10, 18-22, 26-25)
Falco: Govens 23/9, Váradi 13/9, Barham 9/3, Pustahvar -, Tóth N. 4. Csere: Zigeranovic 14, Medford 15/6, Bognár -.
Kaposvár: Wisseh 7, Fodor 11/9, Frazier 9/3, Cooke 14/6, Hendlein 11/3. Csere: Simms 16, Baki 8/6, Papp -.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára.

Egis Körmend — PVSK-PANNONPOWER 87-75 (11-17, 21-16, 24-19, 31-23)
Körmend: Gibbs 12/3, Smith 8, Kromah 14/6, Ferencz 7/3, Allen 35/6. Csere: Petty 6, Németh 2, Márton -, Doktor 3/3.
PVSK: Nelson 5/3, Supola 17/9, Antóni 10/6, Smith 25/15, Sejfic 4. Csere: Bíró -, Harazin 8, Demeter 6/3, Kmjajski –

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára.

Forrás: baon.hu/bb1.hu/nyugat.hu/szekesfehervar.hu