Elődöntős az Ecseki, Madarász vegyes páros

Elődöntőbe jutott az Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős az asztaliteniszezők vegyes páros számában a krakkói központú Európa Játékokon.

Ecseki és Madarász
Ecseki Nándor (b) és Madarász Dóra a krakkói Hutnik Arénában. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A Samuel Kulczycki, Katarzyna Wegrzyn lengyel duó ellen pénteken 3-2-re megnyert nyolcaddöntő után lépett ismét asztalhoz a magyar kettős, melynek szombati ellenfele a szlovák Lubomir Pistej és Barbora Balazova volt a Hutnik Arénában, ahol szinte üres lelátók előtt zajlott a mérkőzés.

Dinamikusan, a rá jellemző agresszív stílusban kezdett a magyar páros, ennek meg is lett az eredménye, előbb 5-1, majd 7-2 állt az eredményjelzőn. Ezt követően néhány labdamenetben hosszú lett a pörgetés, de a vége megint simán alakult.

A másodikban is a magyarok irányítottak, továbbra is támadó felfogásban játszottak, így megint hamar ki tudtak alakítani megnyugtató előnyt, amit még növeltek is a végéig.

Ezúttal a harmadik szettben is fennmaradt a koncentráció, nem úgy,  mint egy nappal korábban, amikor az ellenfél egyenlíteni tudott. A szlovákok nem voltak képesek érdemben változtatni a mérkőzés menetén, így annak ellenére sima magyar győzelem született, hogy Pistej és Balazova 14., Ecseki és Madarász pedig 23. a vegyes páros világranglistán.

A magyar kettős – amely a májusi, durbani világbajnokságon meccslabdáról kapott ki a későbbi bronzérmes hongkongi ellenfelétől, és ez alapján Krakkóban a végső győzelemre is esélyes – az elődöntőben a George Ovidiu Ionescu, Szőcs Bernadette román duóval mérkőzik majd meg vasárnap. Külön motivációt jelenthet számára, hogy az aranyérem mellé olimpiai kvóta is jár – az Európa Játékok sportági viadalán kizárólag ebben a számban.

Ecseki Nándor a vegyes zónában arról beszélt, utólag még jobban örül annak, hogy előző nap 2-0-s előnyt elpazaroltak, és onnan kellett új mérkőzést kezdeniük.

„A mai meccs teljesen más forgatókönyvet írt le abból a szempontból, hogy nem engedtünk ki egy pillanatra sem. Igaz, a második szett után tudatosítottuk is magunkban, hogy a tegnapiból tanulva kezdjük el úgy a harmadik szettet, mintha egy vadonatúj meccs lenne. És nagyon szuperül, magabiztosan lehoztuk a harmadikat is”

– mondta.

A folytatást illetően hangsúlyozta, egyelőre csak a következő meccsel foglalkoznak:

„Tudjuk, hogy ezen a versenyen mi jár az esetleges győzelemért, de semmiképpen sem szeretnénk elveszni ebben a gondolkodásban.”

Madarász Dóra azt emelte ki, hogy nagyon jól feltérképezték az ellenfél játékát

„A szerva, szervafogadás az, amivel ők sokszor gondot okoznak az ellenfélnek, és szerintem ezt ma nagyon jól megoldottuk. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jutott eszemben 2-0-nál, hogy nehogy megtörténjen a tegnapi, de örülök, hogy gyorsan lezártuk a mérkőzést”

– mondta.

A párossal meccselő Bátorfi Zoltán, a női válogatott szövetségi kapitánya arra a felvetésre, hogy most nem volt miért izgulnia, úgy reagált, hogy ez kicsit túlzás, mert „főleg vegyes párosban sosincs vége”. Ugyanakkor kiemelte, hogy a magyar kettős ezúttal nagyon jól játszott és a taktikát pontosan betartotta. Megjegyezte: a lényeg az volt, hogy „bátran játsszanak, ez egy játék, hozzák ki magukból a legtöbbet, amit tudnak”.

Vegyes páros, negyeddöntő:
Ecseki Nándor, Madarász Dóra-Lubomir Pistej, Barbora Balazova (szlovák) 3-0 (7, 5, 8)

Forrás: MOATSZ / MTI