Előnyben a címvédő Sopron az elődöntőben

A címvédő Sopron Basket 68-49-re legyőzte hazai pályán a DVTK-t a női kosárlabda NB I elődöntőjének keddi nyitányán.

Határ Bernadett a labdával

A két gárda az utóbbi bő hónapban kétszer is összecsapott, a Magyar Kupa februári döntőjében a miskolciak hazai pályán hosszabbítás után 78-75-re nyertek, majd a bajnoki alapszakasz hajrájában a Sopron odahaza kiütéses győzelemmel (84-49) vágott vissza. Ezúttal már Völgyi Péter diósgyőri vezetőedző rendelkezésére állt az amerikai Jessica Kuster, aki a 2016/17-es szezonban a PEAC-Pécsben szerepelt.

A rájátszás első szakaszában, a negyeddöntőben az alapszakaszgyőztes Sopron két sima sikerrel lépett túl a TFSE-MTK együttesén, míg az ötödik DVTK ugyancsak kétmeccses párharcban búcsúztatta a negyedik Győrt.

A keddi mérkőzésen az Euroliga jövő hétvégi, isztambuli négyes döntőjére készülő soproniak az első negyedet magabiztosan, nyolc ponttal megnyerték ugyan, de a folytatásban csökkent a különbség, s a vendégek a félidőre felzárkóztak négypontos hátrányra.

A Sopron által 17 pontos különbséggel megnyert harmadik játékrészt követően azonban már nem maradt nyitott kérdés, a záró felvonásban a miskolciak csupán kozmetikáztak az eredményen.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a soproni Briann January 17 pontot szerzett, csapattársai közül Gabrielle Williams és Határ Bernadett is 13 pontig jutott. A vendégcsapatban senki nem dobott tíz pont felett.

Gáspár Dávid, a Sopron vezetőedzője

„A győzelemnek örülök, viszont ha ennél a pontnál leragadnék, pontosan azt a fejlődési folyamatot állítanám meg, amibe belekezdtünk. Voltak pozitív szakaszok, amiért dolgozunk, ami még hatékonyabbá teszi a játékunkat, de egy utolsó negyedet nem lehet egy Final4-ra készülő, illetve miskolci út előtt álló csapatnak így zárni! A kupa döntő ékes bizonyítéka volt annak, melyek azok a területek, amelyekben fejlődnünk kell. Ebben, nevezetesen a lepattanózásban ma alul maradtunk. Sok eladott labdára kényszerítettük őket, a kapott pontokkal elégedettek lehetünk, de tudatosabbnak kell lennünk. Borzasztó kemény mérkőzés volt, ugyanilyenre számítok pénteken is. Köszönjük a gratulációt, megyünk előre!”

Brian January

Briann January: Ez már a rájátszás, annak intenzív tempójával egy nagyszerű csapat ellen

„Sok dolog volt, amit egészen jól csináltunk, és sok olyan mozzanat is, amiben nem léptünk előbbre. Egy ilyen ellenféllel szemben ezeken dolgozni kell, csapatként, javítanunk kell a következő találkozóig.”

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Gratulálok a Sopronnak! Két negyedet sikerült jól játszanunk, de a védekezés váltásokat nem reagáltuk le jól. Nem tudom, hogy képesek leszünk e okosabb döntéseket hozni ezen szituációkban legközelebb, mert ez lehet majd döntő. Tudatosan készültünk arra, hogy lelassítsuk ellenfelünket, de az extra gólokat ma a Sopron érte el, és összességében teljesen megérdemelt a sikere. Próbálunk három nap múlva Diósgyőrben javítani.”