Előnyben a Debrecen és a Vác is

A Váci NKSE házigazdaként négy góllal legyőzte az osztrák Hypo Niederösterreich csapatát a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének második fordulójában, míg a Debrecen házigazdaként nyolc góllal legyőzte a német Bayer 04-Werkselfen együttesét.

Vámos Petra három gólt szerzett a németek ellen. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Vácon a hazaiak az első félidőben kevesebb, a másodikban annál több hibával játszottak, így hiába vezettek a szünet előtt hét góllal is (15-8), a végén be kellett érniük négytalálatnyi különbséggel. Ezzel együtt a továbbjutásra esélyesebb a Vác, amelynek a szombati meccsen a hatszor eredményes Lakatos Rita volt a legeredményesebb játékosa.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Maria Enzersdorfban.

Debrecenben az első félidőben gyakorlatilag fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak egygólos előnnyel vonultak pihenőre.

A fordulást követően a Debrecen néhány perc után ellépett ellenfelétől és fokozatosan növelte előnyét, a 46. percben már tízgólos volt a különbség, végül ebből nyolcat sikerült megőrizni a visszavágóra.

A magyar csapat legjobbja a hétgólos Bulath Anita volt, Kovács Anna és a montenegrói Jelena Despotovic hat-hat gólt lőtt.

Köstner Vilmos, a DVSC vezetőedzője: „Sokkal jobb teljesítményt nyújtott a Leverkusen, mint amire a videófelvételek alapján számítottunk. A támadójátékunkkal az első félidőben is elégedett voltam, de a második játékrészben minden tekintetben jobban játszottunk. Ehhez kellett az is, hogy a hétközi, érdi bajnokinkon megfelelően tudtam rotálni a csapatot.”

EHF Kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés:

Váci NKSE-Hypo Niederösterreich (osztrák) 26-22 (15-11)
Vác: Arenhart 1, Bukovszky, Hadfi (kapusok), Diószegi 1, Hámori 5, Helembai 3, Kácsor 4, Kovács N., Kuczora 1, Lakatos 6, Paróczy, Radosavljevic 1, Szabó K., Szeberényi, Szondi 4.
Hypo: Hajgató, Hirsch, B. Topic (kapusok), Bauer 1, Berlini 3, Bures, Dedic, Draguljic, Dramac 1, Élő 4, Hödl 1, Magloth, Neidhardt 3, Riesenhuber, M. Topic 4, Wess 5

DVSC Schaeffler – TSV Bayer 04-Werkselfen (német) 35-27 (16-15)
DVSC: Szabó D., Triffa (kapusok), Arany 1, Bordás 1, Bulath 7, Despotovic 6, Karnik, Karsten 1, Kovács A. 6, Petrus, Poczetnyik, Szabó P., Tóvizi 3, Vámos 3, Vantara-Kelemen 3, Varsányi 4.
Bayer: Fehr, Kurzke (kapusok), Adams 1, Bruggeman, Einarsdottir 5, Huber 6, Jurgutyte 2, Kinlend 2, E. Rode, Je. Rode 4, Jo. Rode 2, Seidel 2, Souza, Thomaier, Zschocke 3.

Az Érd HC és a címvédő Siófok KC a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.

Forrás: dehir.hu/MKSZ/MTI