Előnyben a Falco és a Szolnok az elődöntőben

A Falco és a Szolnok is saját közönsége előtt szerzett előnyt a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Strahinja Milosevic. Fotó: szoljon.hu

A szombathelyi együttes a címvédő Alba Fehérvárt múlta felül utolsó másodperces kosárral, míg az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes szolnokiak a Körmendet győzték le húsz ponttal.

Hatpontos hazai előnnyel kezdte a negyedik negyedet a szolnoki csapat, egészen Strahinja Milosevic újabb duplájáig. Bán is hintett egy triplát, megint csak három volt közte. Ferencz, Davis, Csorvási és Hollins is 4-4 faultnál járt. Strahinja Milosevic pedig a tizennyolcadik pontjánál.

Hat perccel a vége előtt négyre jött fel az MTE, majd a Vojvodára fújt technikaiból az egyenlítésért mehetett. Sikertelenül, majd Strahinja Milosevic bedobott egy fontos duplát. Ezt követően Fanning vágta Milóhoz a labdát. Hosszas videóbírózás kezdődött, de nem született ítélet.

Kovács Péter dobott ziccert egy általa szerzett labdából, hosszú idő után újra 10 pontos volt a különbség. 3:22-vel a vége előtt Vojvoda Dávid is bedobta a lélekerősítő tripláját, majd hintett rá egy duplát is, 85-69. Kovács Péter hármasával 90-72 lett az utolsó percre, a végeredményt is ő állította be, 92-72.

Dragan Aleksic, a Szolnok vezetőedzője: Hosszú, vontatott mérkőzést játszottunk, amilyen meglepett bennünket a Körmend. Jól védekeztünk, de ezúttal nem volt tökéletes a dobóformánk, szerencsére már köztünk lehetett Vojvoda Dávid és lesz újabb két napunk készülni a nehéznek ígérkező körmendi összecsapásra.

Antonis Constaninides, a Körmend vezetőedzője: Érdekes, de egyben jó mérkőzést játszottunk, hogy az összkép alapján a végeredmény túlzottnak mondható. A folytatásban is azon leszünk, hogy elcsípjük a Szolnokot, a fiúknak pedig el kell hinniük, hogy ezt meg tudják csinálni.

Szombathelyen 63-64-ról indult a záró felvonás

Mohammed ziccerrel és triplával hatra növelte csapata előnyét (63-69). Két perc alatt 2-10 volt a harmadik negyed, az eredmény pedig 65-74. Mielőtt még bárki azt gondolta volna, hogy vége a meccsnek, 5-0-át ment a Falco, és 70-76-nál Dzunics hívta magához övéit, öt és fél perccel a vége előtt. Keller kulcsfontosságú triplát dobott. Négy és fél perc volt hátra, amikor már tízzel ment az Alba. Ekkor jött Perltől is egy távoli. Nem adták fel a sárga-feketék, megtört a címvédő lendülete, és gyors kosarakkal feljöttek egyre a vendéglátók. Govens hármasa után, 80-81-nél jött is a vendég timeout. Perl ellen sima, Hill ellen pedig könyöklés miatt sportszerűtlen faultot ítéletek a játékvezetők, a videó alapján teljes joggal.

Az amerikai ezzel ki is szállt, újra fordított a Falco (82-81). 47.8 másodperccel a vége előtt Simpson ziccerrel vette vissza az előnyt, 85-86-nál időt kértek a vasiak. Lóránt faultolta Govens, ezzel ő is kipontozódott, a válogatott ásza mindkét büntetőjét bevágta, 87-86-nál időt kért Dzunics. 33.8 másodperc volt hátra. Kétszer is rontott támadásban a Fehérvár, majd Keller faultja után Govens csak a másodikat dobta be. Horton alley oopból zsákolta be az egyenlítést (88-88). Hat másodperc volt hátra, Szekulovics azonnal időt kért. Govens 0.9 másodperccel a vége előtt eldöntötte a meccset, a bedobás után eladta a labdát az Alba, így megérdemelt szombathelyi siker született.

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a második meccseket csütörtökön rendezik.

Férfi kosárlabda NB I, elődöntő, 1. mérkőzések:

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 92-72 (26-17, 13-12, 24-28, 29-15)
Szolnok: Perry 17/6, Browning 4, Kovács 7/3, Milosevic 22/3, Tóth Á. 8. Csere: Vojvoda 9/3, Ford 11, Andric 14, Polyák.
Körmend: Wright 18, Fanning 8/3, Ferencz 14/12, Davis-Smith 6, Horti 7. Csere: Hollins 4/3, Csorvási 11, Bán 4/3, Németh Á., Halász.

A párharc állása: 1-0, a Szolnok javára.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 90-88 (24-19, 29-22, 10-23, 27-24)
Falco: Govens 21/6, Perl 14/3, Váradi 15/6, Borisov 8/6, Taylor 15. Csere: Pustahvar 5/3, Norfleet 10/3, Tóth N. 2.
Alba: Hill 13/3, Harris 5, Simpson 23/12, Lóránt 12/3, Keller Á. 7/3. Csere: Horton 10, Mohammed 15/3, Kovács Á. 3/3.

A párharc állása: 1-0, a Falco javára.

Forrás: falcokc.nyugat.hu/szolnokiolaj.hu