Először kapott ki az FTC-Rail Cargo Hungaria

A Ferencváros elveszítette veretlenségét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a nyolcadik forduló szombati játéknapján 27-21-re kikapott a román CSM Bucuresti otthonában.

A két csapat egy héttel ezelőtti, érdi találkozóját a magyar bajnoki címvédő 31-30-ra megnyerte.

A bajnoki címvédő FTC keretéből szombaton Kovacsics Anikó és Szöllősi-Zácsik Szandra, a hazaiaktól Martine Smeets és Barbara Lazovic hiányzott a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezett mérkőzésen.

Eleinte felváltva estek a gólok, de mindkét oldalon sok lövést elrontottak a játékosok. Amikor a CSM először vezetett két találattal (8-6), Elek Gábor vezetőedző rögtön időt kért, majd magyar bajnoki címvédő csapata egyenlített, de ez csak fellángolásnak bizonyult. A Ferencváros védekezése és kapusteljesítménye sem volt megfelelő, támadásban egyre több volt a labdaeladás, ezeket kihasználva a románok hét perc alatt 7-1-es sorozatot produkáltak és magabiztosan vezettek a szünetben.

A második felvonás elején is kapkodó volt a játék, a vendégeken eleinte a kapuscsere sem segített. Klujber Katrin három góljával csökkentette a különbséget az FTC (21-17), ám néhány kivételtől eltekintve hiányzott a hatékony védekezés és a lendületes ellenakciók, így a továbbiakban megint felváltva születtek a gólok. A hajrában a magyar együttesnek nem volt esélye hátrányának csökkentésére, így végül hat góllal kikapott.

A hazaiaknál Cristina Neagu, a vendégeknél Emily Bölk jutott el kilenc gólig. Bíró Blanka nyolc, Janurik Kinga hat védést mutatott be.

A két csapat tizedszer találkozott egymással tétmeccsen, három magyar siker mellett a románok hetedszer győztek.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 8. forduló:

CSM Bucuresti (román) – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-21 (16-11)
CSM:
Davidsen, Wester, Grubisic (kapusok), Alincai, Arntzen 3, Aune, Broch, Dembele 1, Dindiligan 2, Gogirla, Klikovac 1, Martin 3, Neagu 9, Omoregie 4, Ramuszovics 4, Valcan.
FTC: Bíró, Janurik (kapusok), Behnke, Bölk 9, Csiszár-Szekeres, Grbics, Hársfalvi, Kisfaludy 1, Klujber 4, Kovács A., Malestein 2, Márton 4, Stolle, Szucsánszki 1, Tóth N.

A BL csoportkörében a december 1-jén kezdődő spanyolországi világbajnokság miatt szünet következik. Az öt győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló FTC legközelebb január 8-án lép pályára, amikor a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja.

Forrás: MKSZ/MTI