Először kapott ki az OSC

Elszenvedte első vereségét az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: az újbudai együttes szombaton, a negyedik fordulóban hazai környezetben kapott ki az előző idényben Eurokupa-győztes francia CN Marseille-től.

A két csapat gyakorlatilag a záró harmadig fej fej mellett haladt, azonban az utolsó nyolc percben a Marseille – amely múlt szombaton elveszítette az Európai Szuperkupát a címvédő Ferencvárossal szemben – egy 3-0-s szakasszal eldöntötte az összecsapást.

Vad Lajos, az OSC vezetőedzője: „Az első félidő kapkodós játékot hozott, azonban a vendégek védekezése idővel stabilizálódott, ami elbizonytalanította lövőinket. Talán a legjobbkor jött a pofon, hiszen még van időnk orvosolni a problémáinkat. Bízom benne, hogy ez mihamarabb sikerül.”

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 4. forduló:

A-Híd OSC-Újbuda – CN Marseille (francia) 10-13 (5-4, 3-4, 1-2, 1-3)
Gól: Manhercz, Hárai, Kovács G. 2-2, Erdélyi, Ubovic, Randelovic, Prlainovic 1-1, ill. Durdics 4, Vukicsevics 2, Camarasa 2, Izdinsky 2, Vanpeperstraete, Crousillat, Kovacsevics.

Waspo Hannover (német)–Pro Recco (olasz) 13-21
CN Terrassa (spanyol)–Mladost Zagreb (horvát) 11-14

Az állás: 1. FTC 12, 2. Recco 10, 3. OSC 9, 4. Mladost 7, 5. Marseille 6, 6. Terrassa 3, 7. Hannover 0, 8. Tbiliszi 0

Az OSC a következő fordulóban a spanyol CN Terrassa vendége lesz.

Forrás: MTI/waterpolo.hu