Először vesztett idén a Sopron női kosárcsapata

A címvédő Sopron első vereségét szenvedte el a női kosárlabda NB I-ben: szombaton két ponttal kapott ki Szekszárdon a legutóbbi döntős ellenfele, az Atomerőmű vendégeként.

A szekszáűri Victoria Viviens(fehérben) 15 pontot szerzett (fotó: Mártonfai Dénes)

Bármilyen hihetetlen is, az előző húsz Szekszárd–Sopron összecsapásból mindössze egyet tudott megnyerni az ezúttal házigazdaszerepben lévő kék-fehér együttes, azaz a statisztika sem a tolnaiak mellett szólt a két együttes szombati rangadója előtt. Elég, ha arra gondolunk, hogy 2021 április 28-án győzte le (72-69) legutóbb az Atomerőmű a címvédőt, ám azt a döntőt is a Sopron nyerte (3–1), s a legutóbbi húsz egymás elleni mérkőzéséből 19-et, ám ahogyan Djokics Zseljko, a KSC edzője a két euroligás csapat randevúját megelőzően fogalmazott, ez a párosítás mindig több mint egy sima bajnoki, s mindig különleges. Ebben az évadban egyedül bő három hete az Európa-kupa győztese, a francia Bourges győzte csak le (65–44) az Euroliga címvédőjét a Szuperkupa fináléjában, amely azóta magára talált és a bajnokságban veretlenként érkezett a Keselyűsi útra szombaton.

A hazai csapat zónavédekezéssel próbálta meglepni a vendégeket, ami sikerült is, hiszen 12–7-re, majd 14–10-re vezettek a tolnaiak, így Gáspár Dávidnak időt kellett kérnie. Ruthie Hebard és Brittney Sykes szórta a pontokat, utóbbit a nyaknál fogva rántotta le Goree Cyesha egy sportszerűtlen hibáért cserébe a 8. percben. Szerencsére nem a védekezés dominált, az ihletett kosarazó Fegyverneky Zsófia második triplájával 21–20-ra már a Sopron vezetett. Ötvenegy pontot hozott az első negyed, ami után a 14. percben hattal meglépett a címvédő (27–33), de három perc alatt 10–0-s etappal fordított a KSC, ám a nagyszünetre így is triplányi előnnyel a vendégek mehettek a lüktető, színvonalas összecsapáson.

Tömegesen eladott labdák és rossz átadások csúfítottak az összképen fordulást követően, de ebből is a bajnok jött ki jobban és ismét megugrott hét ponttal a 27. percben. Sajnos a játék minősége sokat romlott az első félidőbeli kiemelkedően jóhoz képest, a nagy akarás és igyekezet elemi hibákban öntött formát időnként. A 37. percben 67–59-es vendégelőnynél úgy tűnt, ezt is behúzza a bajnok, ám a Szekszárd és a hajrában elképesztő kosarakat szerző Studer Ágnes máshogy gondolta és egy 11–1-es végjátékkal megfordította és megnyerte a rangadót. Ezzel már csak a vasárnap a PEAC-ot fogadó Győr a veretlen a női bajnokságban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–SOPRON BASKET 70–68 (24–27, 17–17,9–13, 20–11)
Szekszárd, 1100
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Mészáros B.
SZEKSZÁRD:
STUDER 13/3, Miklós M. 4, VIVIANS 15/3, GOREE 16/3, HEBARD 12. Csere: Mányoky 2, Wallace 8/6, Boros J. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON:
SYKES 21/6, FEGYVERNEKY 20/12, Sitku 2, Brooks 7/3, MAGBEGOR 9. Csere: Sztankovics 2, Varga A., Kunek 7/3, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko:
– A győzelem mellett arra vagyok a legbüszkébb, hogy az első tíz percben kapott huszonhét pont után hatvannyolcon tartottuk a Sopront.
Gáspár Dávid:
– Döntéshozatalban és helyzetfelismerésben még forrnia kell a csapatnak. A véghajrában sok elhamarkodott döntést hoztunk.

TFSE-MTK–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 69–77 (18–17, 14–23, 17–15, 20–22)
TFSE: Dúl T. 3/3, Dúl P. 14/12, PUSZTAI P. 19, MARSHALL 15, Hegedűs J. 10/3. Csere: THEODOREÁN 8, Burján L., Király A., Turi. Edző: Magyar Bianka
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 12/3, Takács D., Katona Sz. 6, K. JONES 28/3, DEGBEON 22. Csere: Vári 4, Széphalmi-Kovács V., Szabó D. 3/3, Zsámár P. 2. Edző: Gedei Tibor