Élre ugrott az FTC, Debrecenben kapott ki a címvédő

Élre ugrott a tabellán a magyar bajnoki címvédő Ferencváros a jégkorong Erste Ligában, miután kedden fölényes győzelmet aratott a vendég Brassó felett.

FTC-Telekom
Fotó: Tumbász Hédi

Alaposan belekezdtek a zöld-fehérek, és 6:19 percnél már három góllal vezettek. Galajda Zsombor, Kulmala Rasmus és Erik Nemec 51 másodperc különbséggel volt eredményes. Időkérés után megnyugodott a Corona, de a hátrányából nem tudott faragni.

A folytatásban Németh Attila is betalált, a ponterős Radim Valchar pedig a 33. percben szépített. Ezt követően viszont Banga Nándor és Adam Brady szűk egy perc alatt 6-1-re módosította az állást. A végén Brady állította be a 7-1-es végeredményt.

Az otthon veretlen FTC annak ellenére vezeti a tabellát, hogy riválisaival szemben három-hat meccsel kevesebbet játszott.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Jól kezdtünk. A Brassó jó formában érkezett ide, az első pillanattól kezdve készen szerettünk volna állni a mérkőzésre és ezt meg is valósítottuk. Picit várakozáson felül is. Hat perc 20 másodperc után 3-0 volt, ott lényegében el is dőlt a mérkőzés. De utána továbbra is nagyon jól játszottunk és nem dőltünk hátra, nem vállaltunk túl nagy kockázatot sem, néha szépen is játszottunk de azért figyeltünk arra, hogy ne nyíljunk ki nagyon. Szóval, végig jól nézett ki, és azt gondolom, hogy annak ellenére, hogy egy ilyen jó csapat ellen játszottunk a 7-1 megérdemelt a látottak alapján.”

Strenk Hunor, a Corona Brassó másodedzője

„Azzal szeretném kezdeni, hogy gratulálunk a Ferencvárosnak! Azt gondolom, hogy a játék minden elemében felülmúltak minket. Sokkal élesebbek voltak, jobban járt a lábuk, mint a miénk. A második, harmadik szándékból mindig ők tudták megszerezni a lecsorgó korongokat. Mi egyszerűen úgy érzem, hogy nem álltunk készen. Nagyon kevés párharcot nyertünk a mérkőzés folyamán. Igazából, ahogy az eredmény is mutatja ma nem volt kérdés, hogy melyik volt a jobb csapat. Természetesen sajnáljuk és keserű a szánk íze, mert egy viszonylag jó túrán lehettünk volna túl. Így is három győzelemmel zártunk, de semmiképpen sem így akartunk befejezni ezt a négymérkőzéses magyarországi túrát.”

Debrecenben a liga címvédőjéhez, a Gyergyói HK-hoz visszatért első számú kapusa, Rasmus Rinne, de így is 2-1-re vezetett a meccs derekán a DEAC. A záró játékrész 2-2-ről indult, ebben gyors gólváltást követően folyatódott a játék, majd Rétfalvi Kristóf gólja után még egy üres kapus találat is született.

Miskolcon a vendég SC Csíkszereda sem foglalkozott azzal, hogy a DVTK legjobb hálóőre, Janis Voris ismét játékra jelentkezett. A 34. percben Jevgenyij Szkacskov emberelőnyös góljával 3-1-re húzott el a székely alakulat, Miskolczi Márk pedig szépített.

A harmadik harmad elején jött az egyenlítés, és vele a hosszabbítás, amelyben Lövei Dávid a megítélt büntetőt értékesítette, így a Jegesmedvék két pontot tartottak otthon a lehetséges háromból.