Elrontott hajrával pontot veszített a Veszprém

wisla_nagylaci

Nagy László. Fotó: MVM Veszprém

Az MVM Veszprém 27-27-es döntetlent játszott az utolsó percben kétgólos hátrányt ledolgozó lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyitófordulójában.

A legutóbb BL-nyolcaddöntős Plock az elmúlt idényben hazai környezetben legyőzte – többek között – a későbbi bajnok Barcelonát és a 2014-es győztes német Flensburg-Handewitt alakulatát is, így a mostani összecsapás nem ígérkezett könnyűnek.

Az előző kiírásban döntős veszprémiek jól kezdtek, elhúztak 5-2-re, ám az időkérés után már jobban játszott a Plock és a megkezdte a felzárkózást. A 25. percben 8-8 lett az állás, ám a szünet előtti hajrá a magyaroké volt.

A fordulást követően megint a Veszprém volt fölényben, már 16-12-re is vezetett. Állandósult a különbség, de a Wisla nem adta fel, ezáltal az utolsó negyedóra 18-20-ról indult. Aztán emberelőnyben újabb lendületet kaptak a vendégek, melynek köszönhetően a hajrában már 26-22-re vezettek. Csakhogy minden erejét összeszedve küzdött a rivális, így az utolsó percre feljött 27-25-re. Innen sikerült egyenlítenie, miután Chemát kiállították. Az egyenlítő gól hat másodperccel a vége előtt esett.

Antonio Carlos Ortega: Itt mindig nehéz meccset játszani, nehéz jó eredményt elérni. 40 percig kézben tartottuk a meccset, utána sajnos kiadtuk a kezünkből a győzelmet.”

Mikler Roland: Mondanom kellene valamit, de nem tudok mit mondani.”

A Veszprém jövő szombaton a Flensburgot fogadja.