Első vereségét szenvedte el a Csíkszereda

A Csíkszereda első vereségét szenvedte el a jégkorong Erste Liga 2019-20-as idényében, miután az alapszakasz vasárnapi játéknapján 3-0-ra alulmaradt a vendég DEAC gárdájával szemben.

Fotó: Halmágyi Zsolt/sportfoto.ro

A gól nélküli első és második harmadot követően a debreceniek a 41. percben két gólt szereztek, a 46. percben pedig már hárommal vezettek. A csíki együttes nyolc győzelem után kapott ki.

A címvédő FTC kiütéses győzelmet aratott a Hokiklub Budapest felett, a Fehérvári Titánok hosszabbítás után
kerekedett vendéglátója, a Vasas fölé.

Erste Liga

Sport Club Csíkszereda (román)-DEAC 0-3 (0-0, 0-0, 0-3)
Gól: Jakub Izacky (41.), Berta Ákos (41.), Salló Barna (46.)

Schiller-Vasas HC – Fehérvári Titánok 3-4 (0-1, 2-2, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Tornyai Gábor (33.), Rafaj Attila (35., emberelőnyben), Fliszár Zalán (42.), ill. Madácsi Benedek (16.), Colin Campbell (24., kettős emberelőnyben), Gianni Mangone (32.), Mihály Ákos (62,, kettős emberelőnyben)

FTC-Telekom – Hokiklub Budapest 9-1 (3-0, 4-1, 2-0)
Gól: Hegyi Ádám (13.), Nagy Gergő (14., emberelőnyben), Rasmus Kulmala (17., 32., emberelőnyben, 44.), SZűcs István Gábor (32., emberelőnyben), Myles Fizgerlad (36., 38.), Tóth Renátó (33.), Tóth Gergely (57.)

Otthon kapott ki a MAC és a DVTK is

A MAC Újbuda és a DVTK Jegesmedvék is hazai pályán maradt alul vasárnap a szlovák jégkorongligában.

A MAC a címvédő Banská Bystrica csapatától kapott ki 5-2-re – a második harmadot a vendégek 3-0-ra nyerték -, a DVTK-t 4-2-re múlta felül a Slovan Bratislava.

A legutóbbi négy fordulót tekintve a MAC Újbuda egy győzelem mellett harmadszor kapott ki, a DVTK Jegesmedvék viszont mind a négy találkozóját elveszítette, csupán egy pontot gyűjtött be.

Tipsport Liga:

MAC Újbuda-HC Banská Bystrica (szlovák) 2-5 (1-1, 0-3, 1-1)
DVTK Jegesmedvék-Slovan Bratislava (szlovák) 2-4 (0-0, 2-3, 0-1)

Sorozatban negyedszer kapott ki a Fehérvár

A Fehérvár 6-2-re kikapott a vendég Orli Znojmótól az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A fehérvári együttes kétszer egyenlített – 0-1 és 1-2 után -, de a vendégek második harmad végén, majd a harmadik játékrészben lőtt két-két gólja már válasz nélkül maradt hazai részről.

A Fehérvár jól kezdte a szezont – három győzelem és egy vereség -, a mostani viszont már sorozatban a negyedik veresége volt.