Elveszítette első meccsét a magyar férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-28-ra kikapott Hollandia csapatától a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, csütörtökön a budapesti MVM Dome-ban.

Kay Smits, a holland (k), valamint Sipos Adrián (b) és Ancsin Gábor, a magyar válogatott játékosa a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság B csoportjában játszott mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A találkozó előtt látványos megnyitóünnepséggel vette kezdetét a kontinenstorna budapesti mérkőzéssorozata, a csapatokat pedig szinte telt ház fogadta az új arénában.

A magyar válogatott húszfős keretéből Borbély Ádámot, Győri Mátyást, Nagy Bencét és Sunajko Stefant nem nevezte a meccsre a szakmai stáb.

Nem kezdtek jól a nyomás alatt játszó magyarok, több lövést elhibáztak, ezt kihasználva a felszabadultan és gyorsan kézilabdázó hollandok hét perc alatt 5-2-re elléptek. A 12. percben 3-7-es állásnál Gulyás István szövetségi kapitány időt kért, és hamarosan beküldte Székely Mártont, aki egy bravúros védéssel mutatkozott be a kapuban.

Irányító, beálló és balátlövő posztra is érkezett a frissítés

A játék képe azonban nem változott, pontosabb volt az ellenfél és Kay Smits vezérletével őrizte előnyét. Két magyar büntető is kimaradt, így egy félidő után a hollandok megérdemelten vezettek három találattal.

A folytatásban az ellenfél a rendezetlen védekezéssel szemben továbbra is alkalmazta a lerohanást, felállt védőfalnál viszont lassította a játékot, hiszen előnyben volt. Bár a házigazdák egyszer felzárkóztak egy gólra, ezután megint egyre többet hibáztak, amit a hollandok kihasználtak (19-15).

Székely Márton bravúros védéseivel tartotta magát a hazai csapat

A védekezését és a támadójátékát sem tudta hatékonyabbá tenni a magyar együttes, de egy holland időkérés után Bodó Richárd húsz másodpercen belül kétszer is betalált (26-25).

Fotó: Uros Hocevar / kolektiff

Lékai Máté jóvoltából három perccel a vége előtt összejött az egyenlítés, de miután az ellenfél újra betalált, a magyarok lassan támadtak, a végén Máthé Dominik ismét rontott, ezzel eldőlt a mérkőzés. A magyarok nagy meglepetésre úgy veszítettek, hogy egyszer sem vezettek az egész találkozón, három időkérési lehetőségükből csak egyet használtak ki, és négy átlövőjük közül csupán egy szerzett gólt.

A hollandok legeredményesebb játékosa, egyben a mezőny legjobbja Kay Smits volt tíz góllal, Dani Baijens nyolcszor talált be.

A kapusok közül Székely Márton hat, Mikler Roland három védéssel zárt.

A két csapat 21. egymás elleni mérkőzésén húsz magyar siker után először győztek a hollandok.

A lefújás után Gulyás István szövetségi kapitány úgy fogalmazott:

A hollandok teljesen megérdemelték a ma esti győzelmet

„Nagyon idegesen játszottunk, nem azt az arcunkat mutattuk, ami jellemző ránk. Sajnos belekerültünk egy olyan spirálba, amiből nem tudtunk kijönni, nem tudtuk a játékosainkat megnyugtatni és vereség lett a vége” – nyilatkozta.

Hozzátette, reményeik szerint a következő mérkőzésükön könnyebben viselik majd az aréna nyomását és azt az elvárást, amit a sok néző támaszt velük szemben.

„A portugálok ellen az lesz a legfontosabb, hogy kontrolláltabban kézilabdázzuk, a kezünkben tartsuk az irányítást” – vélekedett.

Bánhidi Bence bokasérüléséről az edző elmondta, az alapos orvosi vizsgálatok után derül ki, hogy a Pick Szeged beállója vállalni tudja-e a játékot vasárnap.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság

B csoport, 1. forduló:

Hollandia-Magyarország 31-28 (13-10)
Gól:
Kay Smits 11, Dani Baijens 7, Samir Benghanem 3, Luc Steins 3, Bobby Schagen 3, Ten Velde 2, Boomhouwer 1, Schoenacker 1, ill. Lékai Máté 8, Bodó Richárd 6, Máthé Dominik 5, Bánhidi Bence 3, Pedro Rodriguez Alvarez 3, Bóka Bendegúz 1, Hanusz Egon 1, Topic Petar 1.

Simán nyert a világbajnok Dánia

A világbajnok Dánia 30-21-re legyőzte Montenegró csapatát a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, csütörtökön Debrecenben.

Az olimpiai bajnok franciák Szegeden 27-22-re diadalmaskodtak a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes horvátok ellen, míg a világbajnoki ezüstérmes svédek könnyedén győzték le Bosznia-Hercegovina együttesét Pozsonyban.