Emberhátrányban nyert az Arsenal

Alexis Sanchez_440Az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság karácsonyi játéknapján nyert a listavezető trió, a West Ham United botlását a 4. helyre fellépő Southampton használta ki.

Az Arsenal londoni derbin verte 2-1-re a Queens Park Rangerst az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának záró mérkőzésén. Alexis Sánchez betalált, de egy tizenegyest kihagyott, míg Giroud-t a második félidő elején kiállította a játékvezető. A QPR kilencedik meccsét is elveszítette idegenben.

Kellemes vendéget vártak az Emiratesbe, hiszen a Queens Park Rangers eddig valamennyi idegenbeli meccsét elveszítette. Az Arsenal is támadólag lépett fel a kiesőjelölt ellen, és Alexis Sánchez révén tizenegyest harcolt ki. A chilei lövését azonban kivédte Green.

Alexis Sánchez a szünetig helyrehozta hibáját, ugyanis fejesgóljával már megszerezte a vezetést az Arsenal. Ám a második félidő elején Olivier Giroud meggondolatlansága miatt megfogyatkozott a hazai csapat, a francia támadó tett egy fejelőmozdulatot Onuoha felé, ezért piros lapot kapott.

Az emberhátrány ellenére Tomas Rosicky révén megduplázta előnyét az Arsenal, ám a másik oldalon Hoilett is kiharcolt egy tizenegyest, amit Charlie Austin be is lőtt.

Arsenal-Queens Park Rangers 2-1 (1-0)
Gól: Á. Sanchez (37.), Rosicky (65.), ill. Austin (79., 11-es)
Kiállítva: Giroud (53., Arenal)

Robert Green és Tomas Rosicky. Fotó: sportinglife.com

Sima Manchester United-győzelem Rooney vezérletével

Wayne Rooney két góllal és egy gólpasszal járult hozzá, hogy a Manchester United 3-1-re legyőzte a Newcastle-t, Papiss Demba Cissé csak a hajrában szépített tizenegyesből.

A 23. percben Mata ívelte be a labdát a védelem mögé, Falcao estében középre passzolt, Wayne Rooney pedig a hálóba lőtt (1-0). A 36. percben Mata remekül passzolt Rooneyhoz, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt. (2-0).

Az 53. percben Rooney ívelt be a védők mögé, Van Persie pedig a bal sarokba bólintott (3-0). A 84. percben Colback esett át Jones lábán, a vendégek javára megítélt büntetőt Papiss Demba Cissé értékesítette (3-1).

Manchester United-Newcastle United 3-1 (1-0)
Gól: Wayne Rooney (23., 36.), Robin van Persie (53.), ill. P. Cissé (87., 11-es)

A Manchester City hóban-fagyban is követi a Chelsea-t

A Chelsea kora délutáni győzelmével a Manchester City is lépéskényszerben volt, nyernie kellett a West Bromwich otthonában. Manuel Pellegrini együttese már az első negyedórában lezárta a vitás kérdéseket: előbb Foster kapus kiejtett labdáját emelte be Fernando, majd Yaya Touré értékesített egy tizenegyest. Még a szünet előtt David Silva háromra növelte az előnyt, Brown Ideye csak a hajrában szépített a szakadó hóesésben végződő meccsen. Gyengén játszott a Liverpool, amely ilyen rossz helyen csak az 1992/93-as szezonban állt Karácsonykor. A Burnley ellen sikerült kivédekezniük a támadásokat, végül Raheem Sterling eldöntötte a meccset.

A kiesőjelöltek közül a Crystal Palace és a Leicester is vereséget szenvedett, a Hull viszont fontos győzelmet aratott Sunderlandben. A Stoke City Krkic tizenegyesével nyert a Goodisonban.

A Chelsea John Terry és Diego Costa találataival 2-0-ra győzte le a West Ham Unitedet. A 31. percben Fabregas szöglete után Diego Costa fejelte le a labdát, John Terry pedig közelről a kapuba passzolt (1-0). A 62. percben Diego Costa csinált meg két cselt a balösszekötő helyén, majd kilőtte a bal sarkot (2-0).

A folytatásban a Chelsea egy-egy idegenbeli mérkőzéssel zárja és nyitja az évet. Jose Mourinho csapata december 28-án a negyedik Southampton otthonában vendégeskedik, majd január elsején a White Hart Lane-en londoni derby-t rendeznek a Tottanham Hotspur és a Chelsea részvételével.

West Bromwich Albion-Manchester City 1-3 (0-3)
Gól: Ideye (87.), ill. Fernando (8.), Yaya Touré (13., 11-es), Da Silva (43.)

Burnley-Liverpool 0-1 (0-0)
Gól: Raheem Sterling (62.)

Crystal Palace-Southampton 1-3 (0-1)
Gól: Scott Dann (86.), ill. Sadio Mané (17.), Bertrand (48.), Alderwireld (53.)

Chelsea-West Ham United 2-0 (1-0)
Gól: Terry (31.), Diego Costa (62.)