Erdei „Madár” nagy ökölvívó gálával tér vissza

Shares

Keveset hallottunk Erdei Zsoltról azóta, hogy 2020 augusztusában lemondott a Magyar Ökölvívó Szakszövetség szakmai társelnöki posztjáról. Az utóbbi két évben újpesti műhelyét, a Madárfészek Akadémiát építette, fejlesztette, és nevelte szép csendben a fiatal tehetségeket. Most azonban visszatér a reflektorfénybe az általa szervezett nagyszabású gálával, amelyen nyolc bokszmeccs mellett két látványosnak ígérkező K-1-es viadalt is láthat a nagyérdemű.

Erdei Zsolt az amatőrök között olimpiai bronzérmes, világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, profiként pedig 2004 és 2009 között öt éven át őrizte a WBO félnehézsúlyú profi világbajnoki övét, majd Giacobbe Fragomeni legyőzésével a WBC cirkálósúlyú koronáját is begyűjtötte.

Visszavonulása után 2017-ben a MÖSZ elnökének választották, erről a posztjáról két éve mondott le.

Hosszabb ideje újpesti műhelye, a Madárfészek Akadémia és az UTE ökölvívó-szakosztályának szakmai vezetője, és most látványosnak tervezett tízmeccses gálával tér vissza a reflektorfénybe.

Persze már nem bunyósként, hanem mint tornarendező. A gálát az újpesti Kellner Ferenc Sportközpontban rendezik, a Madárfészek Akadémia otthonában. A Harcosok Viadala – dr. Lasz György Emlékverseny november 18-án, pénteken lesz, ahogy Erdei fogalmaz: „amatőr gála profi körülmények között”.

Nyolc amatőr bokszmeccs és két K-1-es viadal lesz látható a programban, Rehák Györggyel, a muay-thai és a K-1 hazai apostolával karöltve állítottuk össze a programot – mondta Erdei, aki szemmel láthatóan edzésben van, külleme versenyformáját idézi. – Arra gondoltunk, egy kicsit megvariáljuk, színesítjük a műsort két K-1-es összecsapással.

Madár szerint a sportág hazai helyben járása részben szakmai problémát takar, de nem csupán erről van szó.

„Roadshow-kat kellene szerveznie a szövetségnek, a sportágat népszerűsítő gálákat, hogy az emberek újra felfedezzék az ökölvívást, amely a mi időnkben, a kilencvenes éven végén, a kétezres évtized elején az egyik, ha nem a legnépszerűbb sportág volt idehaza. Persze ehhez kellett az 1997-es hazai rendezésű világbajnokság két aranyérme, majd a profi sikerek.”

Madár szerényen nem említi, hogy a negyedszázad előtti budapesti vb-n az ő és Kovács „Kokó” István diadala hozta lázba a publikumot.

(index.hu)