Érden nyert a Vác

A szünetben még kétgólos hátrányban volt, mégis négy találattal győzött Érden a Vác a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A legeredményesebb az érdi Paróczy Sára volt 13 góllal. Fotó: erdmost.hu

Az érdi Paróczy Sára rögtön a meccs elején kétszer is bevette korábbi csapata kapuját, majd a harmadikat már Kopecz lőtte. Sőt, Szabó Kitti révén öt perc után  4–0 volt a hazaiaknak. Kilenc perc után, 6–1-nél pedig már Szilágyi Zoltán sem bírta nézni, ahogy a Vác sorra rontja el támadásait, így gyorsan időt kért.

Györkös Rebeka a kapuban sorra mutatta be a szebbnél szebb védéseket és vissza is terelte a hazaiakat, akik a remeklő Paróczy Sára vezérletével 10–4-re léptek meg. Szilágyi Zoltán a 18. percben másodszor is időt kért.

Ezután viszont szorossá tudta tenni a meccset a Vác, amely a szünetig Hámori Konszuéla közreműködésével próbált zárkózni (14–13), de a szünetre 16–14-es érdi előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidőben viszont Kácsor Gréta és Hámori révén gyorsan egyenlített a Vác, de erre hasonló gyorsasággal válaszoltak két góllal az érdiek. Innentől kezdve pedig sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok.

Szilágyi Zoltán harmadik időkérése után viszont Lakatos Rita előbb egyenlített, majd a 41. percben Hámori kilencedik góljával már a Vác volt előnyben (21–22). Ezt kihasználva pedig nem sokkal később egyre masszívabbá vált a Vác vezetése…

Az utolsó tíz percet az érdi nevelésű beálló, Szabó Laura góljával 28–25-ös előnnyel kezdték a vendégek. Ezt pedig végig megtartották Lakatos Ritáék és 34–30-ra nyertek.

Női kézilabda NB I:

Érd-Váci NKSE 30-34 (16-14)
Érd: Györkös – Király R., Kopecz 4, SZABÓ K. 6, PARÓCZY 13 (5), Walfisch 2 (2), Fekete B. 4. Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Landi, Mézes 1, Sztankovics.
Vác: Triffa – Diószegi 1, HÁMORI 11, LAKATOS R. 7, HELEMBAI F. 3, Kácsor 2, Radoszavljevics 4. Csere: Bukovszky, Bálint (kapusok), Aron 1, Szabó L. 4 (1), Szeberényi 1.

Az FTC 13 góllal győzött Dunaújvárosban

A fővárosiak az első perctől nagy fölényben játszottak, a huszadik percben már kilenc góllal vezettek, és ezt a különbséget megőrizték a szünetig. A második félidő elején a tíz találatot is meghaladta az FTC előnye, így a vendégek a vártnál is simábban győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek világbajnok holland jobbszélsője, Angela Malestein volt, aki 12 lövésből kilenc gólt dobott. Janurik Kinga 12 védéssel járult hozzá a magabiztos sikerhez.