Érik az újabb Federer-Djokovics összecsapás

Roger Federerrel lett teljes az elődöntő mezőnye az ATP 1000-es sanghaji tenisztornán, a címvédő ugyanis két játszmában legyőzte Kei Nishikorit.

Federer a második és a harmadik fordulóban is közel kétórás csatát vívott, Danyiil Medvegyevet és Roberto Bautistát is három játszmában győzte le. Most azzal a Kei Nishikorival találkozott, aki három- és egy kétszettes győzelemmel jutott el a negyeddöntőig.

A korábbi világelső az első játszmában kettős brékelőnybe került, Nishikori ugyan ebből egyet sikerült ledolgoznia 4:1 után, de a szett a svájcié lett, aki az első játszmalabdáját kihasználta. Az elsőhöz hasonlóan a második is Federer-brékkel indult, de ezután a japán teniszező is többször bréklabdához jutott, sőt, 3:2 után egyenlíteni is tudott.

Később már nem adódott újabb bréklabda, a szettet így tie-breakben döntötték el a felek. Ott Nishikori 4-1-re is elment, ám utána már nem tudott újabb pontot szerezni, és Federer így újabb közel kétórás csatában győzött. A svájci klasszis ellenfele Borna Coric lesz az elődöntőben.

Az alsó ágon Novak Djokovics két szettben győzte le Kevin Andersont. Djokovics a US Open-diadala óta először indult el ATP-tornán. Az idei év második felében remekül teljesít a világranglista harmadik helyezettje, hiszen többek között Wimbledonban és Cincinnatiben is magasba emelhette a trófeát.

A szerb eddig kiválóan szerepelt a kínai viadalon, ugyanis szettveszteség nélkül jutott el a legjobb nyolc közé. Ez igaz volt a dél-afrikaira is, aki Mikhail Kukuskint és Sztefanosz Cicipaszt is két játszmában búcsúztatta.

A mérkőzés során kiválóan adogattak a felek, ezt jól mutatja az is, hogy az első elvonásban csupán egy-egy bréklehetősége volt a játékosoknak. Andersonnak ez 6:5-ös állásnál jött össze, ami egyben szettlabdát is jelentett. A szerb keze viszont nem remegett meg a döntő fontosságú szituációban, így végül következhetett a tie-break, ahol az idei US Open- és Wimbledon-győztes kíméletlenül játszva, 7-1-re nyert.

A második felvonásban a korábbi világelső rögtön Anderson első szervajátékánál fogadóként nyert gémet. Djokovics továbbra is kiválóan adogatott, ugyanis ellenfelének még csak bréklabdáig sem sikerült eljutnia. Az utolsó gémben a torna második kiemeltje harmadik meccslabdáját kihasználta, így továbbra is szettveszteség nélkül készülhet a Alexander Zverev elleni elődöntőre.

Ha szombaton Federer és Djokovics is nyer az elődöntőben, akkor a fináléban összejön a svájci és a szerb teniszező 47. összecsapása. Legutóbb a Cincinnati torna döntőjében Djokovics nyert 6:4, 6:4 arányban. A párharc állása 24-22 Djokovics javára.

ATP, Rolex Shanghai Masters

Negyeddöntő:

Roger Federer (svájci, 1.)-Kei Nishikori (japán, 8.) 6:4, 7:6(4)
Borna Coric (horvát, 13.)-Matthew Ebden (ausztrál) 7:5, 6:4
Alexander Zverev (német, 4.)-Kyle Edmund (brit, 11.) 6:4, 6:4
Novak Djokovics (szerb, 2.)-Kevin Anderson (dél-afrikai, 7.) 7:6(1), 6:3

Elődöntő:

Roger Federer (svájci, 1.)-Borna Coric (horvát, 13.)
Novak Djokovics (szerb, 2.)-Alexander Zverev (német, 4.)

WTA, Upper Austria Ladies Linz

Andrea Petkovic (német, WC)-Kristina Mladenovic (francia) 6:1, 6:3
Jekaterina Alexandrova (orosz, Q)-Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 6.) 6:3, 7:5
Alison Van Uytvanck (belga)-Barbora Strycvova (cseh, 3.) 3:6, 6:4, 6:4
Camila Giorgi (olasz, 5.)-Margarita Gaszparjan (orosz) 6:3, 3:6, 6:2