Esbjergben is kikapott az FTC-Rail Cargo Hungaria

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 27-23-ra kikapott a dán Esbjerg otthonában vasárnap, így öt fordulót követően is nyeretlen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

Solberg-Isaksen
Sanna Charlotte Solberg-Isaksen hét lövésből öt gólt szerzett. Fotó: Niels Husted

A legutóbbi két kiírásban egyaránt negyedik dán együttes három győzelemmel és egy vereséggel kezdte a csoportkört, míg a Ferencváros három vereség után egy döntetlent játszott, így az elmúlt idényben döntős zöld-fehéreknek nagyon fontos volt a bravúr elérése.

Tavasszal a budapesti négyes döntő elődöntőjében 30-29-re az FTC nyerte a két fél találkozóját, azóta viszont a nemzetközi színtéren mutatott eredménytelenség hatására október elején távozott a nyáron kinevezett Martin Albertsen, a dán tréner korábbi segítője és honfitársa, Allan Heine megbízott vezetőedzőként irányította a magyar együttest Esbjergben.

Kiegyenlített játékkal indult az összecsapás, negyedóra után 5-5 volt az állás. A dán együttes a játékrész második felében kapuslehozatallal alakított ki létszámfölényes helyzetet támadásban, a játékára alapvetően jellemző gyors támadásokat viszont a szokottnál ritkábban, csak biztos helyzetben vezetett.

A szünetre a házigazda három góllal tudott ellépni a felállt fal ellen többször hibázó Ferencvárostól.

A pihenőről koncentráltabban jöttek vissza a vendégek, többször támadhattak az egyenlítésért is, ez azonban csak rövid ideig tartott, az Esbjerg egy kiállítás alatt háromról öt találatra növelte előnyét a félidő derekán (22-17). Bár a Ferencváros innen visszazárkózott mínusz háromra, ennél közelebb nem tudott kerülni, így továbbra is nyeretlen.

A találkozó legeredményesebbje a ferencvárosi Andrea Lekic volt nyolc találattal, a hajrára egy ütközésben megsérült Klujber öt gólt szerzett, hazai részről Kristine Breistöl hatszor volt eredményes.

A két csapat nyolcadik egymás elleni BL-mérkőzésén egy döntetlen és három magyar győzelem mellett a negyedik dán siker született.

A csoport másik vasárnapi találkozóján Korsós Dorina kétszer volt eredményes a Rapid Bucurestiben, amely 33-22-re kikapott Metzben.

Az A jelű nyolcasban hibátlan maradt a Bietigheim, Faluvégi Dorottya öt góllal járult hozzá a továbbra is pont nélküli svéd IK Sävehof elleni 30-21-es sikerhez. Szikora Melinda nem kapott lehetőséget a házigazda német gárda kapujában.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 5. forduló:

Team Esbjerg (dán) – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-23 (14-11)
Esbjerg:
Kristensen, Milling (kapusok), Breistöl 6, Heindahl 1, Iversen 3, J. Jacobsen, M. Jacobsen 5, Möller, Mörk 5, Nielsen 2, Petersen, Resende, Solberg-Isaksen 5.
FTC: Böde-Bíró, Mészáros (kapusok), Bölk 1, Cvijics 1, Deszpotovics, Edwige, Hársfalvi J. 1, Kisfaludy, Klujber 5, Kovács A., Kukely,  Lekics 8, Malestein 3, Márton 2, Simon 2, Tomori.

Ikast Handbold (dán)–MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 41-29 (21-15)
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég) 24-24 (15-9)
Metz Handball (francia)–CS Rapid Bucuresti (román) 33-22 (16-10)

B csoport: 1. Ikast HB 10 pont, 2. Team Esbjerg 8, 3. Krim Mercator Ljubljana 7, 4. Metz HB 6, 5. Vipers Kristiansand 5, 6. Rapid Bucuresti 3, 7. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 1, 8. MKS Zaglebie Lubin 0

A-csoport:

Győri Audi ETO KC-Odense Handbold (dán) 32-29 (16-12)
CSM Bucuresti (román)–Brest Bretagne HB (francia) 28-30 (16-17)
DVSC SCHAEFFLER–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 27-22 (12-10)
SG BBM Bietigheim (német)–IK Sävehof (svéd) 30-21 (16-7)

A csoport: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 10 pont (155-117), 2. SG BBM Bietigheim 10 (153-123), 3. Odense HB 6, 4. CSM Bucuresti 4 (144-133), 5. Brest Bretagne 4 (133-132), 6. DVSC SCHAEFFLER 4 (138-155), 7. Buducnost Podgorica 2, 8. IK Sävehof 0

Forrás: MKSZ / MTI