Európa-bajnok a női pisztolycsapat, Jákó Miriam olimpiai kvótáért lő a döntőben

Jákó Miriam 575 körös teljesítménnyel a második helyen jutott a nyolcas döntőbe a nők légpisztoly versenyszámában Győrben a 10 méteres, olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon.

Major Veronika
Major Veronika. Fotó: MTK

A fináléhoz legalább 572 kör kellett. Major Veronikának egy kör hiányzott a döntőhöz, 571 körrel 10. lett. Fábián Sára Ráhel 36. 563 körrel.

A döntőben a nyolc versenyző közül az ukrán, a szerb és a lett sportlövő már korábban kiharcolta az olimpiai indulás jogát, vagyis öten pályáznak a két ötkarikás kvótára. A finálé 15.15 órakor kezdődik.

A Jákó Miriam, Major Veronika, Fábián Sára Ráhel összeállítású magyar hármas a hagyományos csapatversenyben aranyérmes lett 1709 körrel, hat körrel megelőzve az ukránokat és további eggyel a lengyeleket.

Fábián Ráhel Sára
Fábián Ráhel Sára. Fotó: MTK

A ranglistapontokért induló Komáromi Krisztina Panna 566 körrel 24. lett, míg Sike Renáta 562 körrel 41.

Pál-Plichta Györgyi szakágvezető: „A világbajnokságon csak a kínaiak előzték meg a magyarokat ebben a versenyszámban, úgyhogy volt realtása annak, hogy a csapat Európa-bajnok legyen. Jákó Miriam még juniorkorú versenyző, a válogatókon kiharcolta, hogy a felnőttek között versenyezhessen. Tudásának megfelelően, gyönyörűen koncentrálva lőtt és került a döntőbe. Ennek nagyon örülök. Major Veronika az elején nem koncentrált megfelelően, végül így is csak egy körrel maradt le a fináléról. Fábián Sára Ráhel 563 körös eredménye miatt lehetünk szomorúak, de ez most egyáltalán nem baj az olimpia szempontjából, mert úgy építették fel az edzőjével az évet, hogy a csúcsforma Párizsban legyen.”

Forrás: Hunshooting.hu