Európa Liga: Gervinho a legjobb 16 közé lőtte a Romát

Fotó:  Luciano Rossi/AS Roma

Gervinho. Fotó: Luciano Rossi/AS Roma

Bejutott az Európa Liga nyolcaddöntőjébe a legjobb 32 között szereplő mind az öt olasz csapat. Az ősszel a bajnokok Ligájából kieső és az EL-ben landoló csapatok közül kiesett az Anderlecht, az Athletic Bilbao, az Olimpiakosz, a Liverpool és a Sporting Lisszabon is. Továbbjutott az Ajax, a Roma és a Zenit.

Az egy hete Bernben mesterhármast szerző Romelo LukakuLiverpoolban újabb két gólt lőtt a Young Boys ellen. Az Everton harmadik gólját a csapat másik belga csatára Kevin Mirallasszerezte. Az angol klub 7-2-es összesítéssel jutott tovább.

A torinói 2-2-es döntetlen után a bilbaói visszavágón már a 16. percben vezetést szereztek az olaszok. Fabio Quagliarella büntetőből vette be Iago kapuját. A 44. percben Iraola egyenlített, és ekkor összesítésben már az Athletic Bilbao állt továbbjutásra, ám még az első félidő hosszabbításában Maxi Lopez is bevette a hazaiak kapuját (1-2).

A 61. percben Munain ugratta ki Oscar de Marcost, aki Padelli mellett helyezett a jobb alsó sarokba (2-2). Összesítésben 4-4-re állt a párharc, hat perccel később az olaszok eldöntötték a továbbjutást. A 67. percben El Kaddouri bal oldali beadását Matteo Darmian kapásból lőtte a jobb alsó sarokba (2-3).

Utolsó olasz csapatként az AS Roma csatlakozott a legjobb 16 csapathoz. Rotterdamban nagyon parázs hangolatú volt a mérkőzés, ahol a hazai közönség bedobálással és rasszista magatartással zavarta meg a mérkőzést. A francia Clement Turpin a második játékrészben egy kis időre meg is szakította a mérkőzést.

Korábban az első félidő hosszabbításában Toroszidisz beadását a szerb Adam Ljajics helyezte Vermeer kapujába (0-1).

Az 54. percben Mitchell te Vrede-t állította ki a francia játékvezető, majd a közjáték után már emberhátrányban egyenlített a Feyenoord. Az 57. percben El Ahmadi labdájával ugrott ki a csereként pályára lépő Elvis Manu, aki a bal alsó sarokba helyezett (1-1).

Az 59. percben a hollandok cserekapusa Erwin Mulder a kispadon kapott piros lapot. Egy perccel később Toroszidisz jobb oldali beadását Gervinho értékesítette, az elefántcsontparti játékos ezzel a találattal „lőtte tovább” az AS Romát.

Európa Liga, a legjobb 16 közé kerülésért, visszavágók:

Feyenoord-AS Roma 1-2 (0-1)
Gól: Elvis Manu (57.), ill. Adam Ljajic (45.), Gervinho (60.)
Kiállítva: M. te Vrede (54.), E. Mulder (59.) – mindkettő Feyenoord.

Továbbjutott 3-2-es összesítéssel a Roma.

Napoli-Trabzonspor 1-0 (1-0)
Gól: Jonathan de Guzman (19.)

Továbbjutott 5-0-ás összesítéssel a Napoli.

Olimpiakosz-Dnipro Dnyipropetrovszk 2-2 (1-1)
Gól: Mitroglu (14.), A. Dominguez (89., 11-es), ill. Fedeckij (22.), Kalinic (90+2.)
Kiállítva: Milivojevics (51., Olimpiakosz)

Továbbjutott a Dnyipro 4-2-es összesítéssel.

Sporting CP-VfL Wolfsburg 0-0

Továbbjutott 2-0-ás összesítéssel a Wolfsburg.

Athletic Bilbao-Torino 2-3 (1-2)
Gól: Iraola (44.), De Marcos (61.), ill. Quagliarella (16., 11-es), Maxi Lopez (45+2.), Matteo Darmian (67.)

Továbbjutott 5-4-es összesítéssel a Torino.

Club Brugge-Aalborg BK 3-0 (1-0)
Gól: Victor Vazquez (11.), Oularé (64.), Bolingoli Mbombo (74.)

Továbbjutott 6-1-es öszesítéssel a Bruges.

Everton-Young Boys 3-1 (3-1)
Gól: Lukaku (25., 11-es, 30.), Mirallas (42.), ill. S. Sanogo (13.)