Extázisban játszott a Fradi!

Elek Gábor hőstettről beszélt, Kovacsics Anikó önkívületről, és arról, hogy boldog, amiért a szurkolóknak győzelemmel mondhattak köszönetet.

Kovacsics Anikó, Elek Gábor, Ambros Martin és Yvette Broch

A női kézilabda NB I rangadóján az FTC-Rail Cargo Hungaria 0-4-es hátrányból állt fel a Győri Audi ETO KC ellen. A szünetben már egyenlő volt az álás (11-11), végül a hazaiak szenzációs végjátéka után 27-25-re nyert a Fradi a BL-győztes győriek ellen.

Elek Gábor, az FTC Rail Cargo Hingaria vezetőedzője: „Óriási hőstettnek gondolom a győzelmet, nagyon örülök neki, de leszögezem, hogy nem léptünk elő ezzel a bajnokság első számú esélyesévé, ez nem téma. A Győrnél sok volt a hiányzó, nálunk pedig olyan helyről is extra teljesítmény érkezett, ahonnét nem is vártuk. Egyetértek Ambrossal, a második félidő első öt perce volt a kulcsmomentum, bár lehetett volna az első félidő első öt perce is… Ami számomra talán még a győzelemnél is felemelőbb érzés, hogy a szünet utáni első öt percben három saját nevelésű játékosunk, Háfra Noémi, Faluvégi Dorottya és Márton Gréta lövöldözte a gólokat – óriási dolognak érzem ezt a Ferencváros életében. Az elmúlt hetek gyengébb védekezése után ma végre nagyon jól működött a védelmünk. Mindenki hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez, ettől érzem nagy dolognak. Talán csak mi, a sajtótájékoztatón az asztalnál ülők tudjuk, hogy milyen terhelés alatt áll most a két csapat, és hogy már a következő Bajnokok Ligája-meccsel kell foglalkoznunk, mert a mostani győzelmünknek akkor örülhetünk majd igazán, ha szombaton is nyerni tudunk. Hajrá, ETO, a Rosztov ellen!”

Kovacsics Anikó: „Nem is találom a szavakat egyelőre, nagyon boldog vagyok, extázisban kézilabdáztunk. A kezdés megint nem jól sikerült, de hogy még az ETO ellen is vissza tudtunk jönni, az hatalmas fegyvertény. Ami ez után jött, az hihetetlen. Mindenki hozzátett, a kispad reakciói, Blani a kapuból, a védekezés, a támadás, aki beszállt pluszt hozott – csapat voltunk! Megéreztük, hogy meglehet a győzelem, és bár visszajött a Győr, volt tartásunk és mindig rántott valaki egyet a csapaton. Hatalmas siker, büszke vagyok, és boldog, hogy az ilyen hangulatot varázsoló szurkolóinknak győzelemmel tudtunk köszönetet mondani!”

Ambros Martín, a Győri Audi ETO vezetőedzője: „Először is szeretnék gratulálni a Ferencvárosnak. Ha nyerni akar egy csapat ebben a csarnokban, akkor jó, ha legalább négy-öt gólos előnnyel érkezik a hajrához, mert ha nem így van, akkor nagy nyomás lesz rajta a hazai csapat részéről, és tudjuk mindannyian, hogy nem egyszerű ebben a környezetben játszani. A mérkőzés kulcsa a második félidő első öt perce volt, ahol megadtuk azt az érzést a hazai csapatnak, hogy megnyerheti a meccset. Ilyen állás után óriási erőfeszítésre volt szükségünk, hogy egyenlítsünk, miközben nagyon kevés játékosunk van. Ha itt akarjuk legyőzni a Ferencvárost, extra teljesítményekre van szükség, miközben minden más területen minimum átlagos szintet kell hoznunk, ezúttal viszont, ez nem teljesült. Nagyon hosszú azonban még a bajnokság, nincs idő keseregni, folytatódik a Bajnokok Ligája. Elégedett vagyok a csapatommal, azt az öt percet leszámítva jól kézilabdáztunk. Előre nézünk, felemelt fejjel, és szurkolok a Ferencvárosnak a BL-ben.”

Yvette Broch: „Nagyon erősen kezdtük a mérkőzést, de nem tudtuk ezt ilyen magas szinten folytatni a végéig. Okosan játszott az ellenfél, mi ennek ellenére végig küzdöttük a hatvan percet. Ma az okosabb csapat nyert, mi nagyon sok hibát követtünk el támadásban.”

Forrás: Fradi.hu