Ezüstérmes a Puskás Akadémia

A házigazda Puskás Akadémia 3-1-re kikapott a belga Genktől a 11. Puskás Suzuki Kupa utánpótlás-labdarúgótorna döntőjében. Az U17-es viadal hétfői, kétszer 30 perces fináléjában a vendégegyüttes jobban használta ki helyzeteit, így megérdemelten hódította el a trófeát.

A győztes KRC Genk csapata. Fotó: Döme László Balázs/pfla.hu

A 2. percben Limbombe tizenhét méterről eleresztett lövése lelassult a védőkön és Ásványi kezében kötött ki. Egy percre rá a másik oldalon Skribek előtt adódott lehetőség, de kapu fölé emelt.

A 9. percben Kocsis szerzett ügyesen labdát, közeli lövését azonban nagy bravúrral védte Seppe. A 26. percben Skribek cselezte be magát a büntetőterületre Seppe azonban jó ütemben mozdult ki a kapujából és felszedte a labdát. A 31. percben vezetést szereztek a belgák: egy jobb oldali akciót követően Németh András kapott pontos labdát középen és a bal alsó sarokba bólintott (1-0).

A 38. percben Papp László tizennyolc méteres szabadrúgását fogta meg Seppe. Egy percre rá Skribek trafált kapu mellé. A 43. percben egy jobb oldali belga beadást Ardjouma csúsztatta a kapuba (2-0).

Az 57. percben egy hosszú indítás után Komáromi elé került a labda, aki átemelve a belga hálóőrt szépíteni tudott (2-1).

A hosszabbításban Ásványi is feljött egy szögletre, ám a labda a belgákhoz került, Limbombe pedig a majdnem a félpályáról az üres kapunba gurított (3-1).

A Puskás Akadémiának ez volt az ötödik döntője, nyernie még egyszer sem sikerült.

Puskás Suzuki Kupa, Felcsút

Döntő:

KRC Genk-Puskás Akadémia 3-1 (1-0)
Gól: Németh (31.), Ardjouma (43.), Limbombe (61.), ill. Komáromi (57.)

Bronzmérkőzés:

CR Flamengo-Sporting CP 2-1 (1-0)

Gól: Joao Victor (29. – tizenegyesből), Yuri (36.), illetve Correia (37. – tizenegyesből)