Büntetőkkel jutott be a legjobb 32 közé a Derby County

Az FA Kupa 3. fordulójában négy párharcban volt szükség újrajátszásra, érdekesség, hogy mind a négy mérkőzésen az idegenben játszó csapat jutott tovább. A Newcastle United hosszabbításban, míg a Derby County büntetőkkel jutott tovább.

A harmadosztályú Luton Town otthonában a koszovói Adthe Nuhiu egyetlen találatával nyert a Sheffield Wednesday. A Championshipben szereplő gárda ezzel bejutott a 4. fordulóba, Steve Agnew csapata a következő körben a Chelsea otthonában lép pályára.

Shrewsbury Town (League One) az első találkozón hazai pályán nem tudta legyőzni a Stoke City-t, Peter Crouch a 78. percben egyenlített. A Bet365 stadionban a Stoke City Tyrese Campbell duplájával jutott vezetéshez, a Shrewsbury Town a 71. percben James Bolton révén szépített, majd a nigériai Okenabirhie büntetővel egyenlített ki. Végül a vendégeknek Joshua Laurent szerezte meg a győztes találatot. A harmadosztályú gárda a következő fordulóban a Liverpoolt kiejtő Wolverhampton Wandererst látja vendégül.

A Newcastle United 22 perc alatt kétgólos előnyt szerzett az Ewood Parkban, ám a Blackburn Rovers még az első játékrészben kiegyenlített. A gólnélküli második játékrész után következhetett a hosszabbítás, amelyben Rafa Benitez csapata két spanyol találattal győzött. Előbb Joselu, majd a csereként pályára lépett Ayoze Pérez vette be a szintén spanyol David Raya kapuját (2-4). A 4. fordulóban a Newcastle United a Watfordot fogadja.

Az első mérkőzésen a Southampton kétgólos előny birtokában engedett ki a Pride Parkban, végül a Derby County kiegyenlített és így kiharcolta az újrajátszást. Szerda este a St. Mary’s stadionban a második játékrész derekán ismét a Southampton jutott kétgólos előnybe, ám Harry Wilson szépítése után Martin Waghorn kiegyenlített.

A gólnélküli hosszabbítása után büntetőpárbajra került sor. A második körben Nathan Redmond (Southampton) hibázott, míg a vendégeknél mindenki értékesítette a tizenegyest.

FA Kupa, 3. forduló, újrajátszás:

Luton Town-Sheffield Wednesday 0-1 (0-0)
Gól: A. Nuhiu (46.)

Stoke City-Shrewsbury Town 2-3 (2-0)
Gól: Tyrese Campbell (20., 36.), ill. J. Bolton (71.), F. Okenabirhie (77., 11-es), J. Laurent (81.)

Blackburn Rovers-Newcastle United 2-4 (2-2, 2-2, 2-3)
Gól: A. Armstrong (33.), D. Lenihan (45+1.), ill. S. Longstaff (1.), C. Roberts (22.), Joselu (105+3.), Ayoze Pérez (106.)

Southampton-Derby County 2-2 (0-0, 2-2, 2-2), büntetőkel 3-5
Gól: S. Armstorng (68.), N. Redmond (70.), ill. H. Wilson (76.), M. Waghorn (82.)