FA Kupa: London kontra Manchester

Manchester United – Chelsea és Arsenal – Manchester City elődöntő lesz az FA Kupában. A két mérkőzést július 18-án és 19-n rendezik meg a Wembley-stadionban, majd ugyanott augusztus 1-én lesz a finálé.

Kevin De Bruyne-nek klubszinten ez volt karrierje 100. találata

A legjobb nyolc között mind a négy győztes idegenben nyert, ráadásul a Manchester United hosszabbításra kényszerült Norwich-ban, ám végül Harry Maguire a 118. percben győztes gólt szerzett.

A Manchester City könnyedén, 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet.

A City hamar a saját kapujához szegezte a Newcastle-t, az első húsz percben Sterlingnek és Mahreznek is megvolt a lehetősége a gólszerzésre, de a folytatásban is nagyon nyomtak a vendégek – a 36. percben Gabriel Jesus esett el egy beadásnál, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Kevin De Bruyne magabiztosan értékesített (0-1).

A 68. percben Sterling kettőre növelte a City előnyét, az angol válogatott szélső 20 méterről tekert a bal alsó sarokba (0-2).