Fábián Bettina ezüstérmet szerzett a zárónapon

Fábián Bettina 400 méter gyorson ezüstérmet nyert a Rómában rendezett junior úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

Fábián Bettina, Merve Tuncel és Giulia Vetrano

Az utolsó nap éremvárományosai közül Fábián Bettinának sikerült „nemesfémre” váltania a reményeket: 400 gyorson remek teljesítményt nyújtva lett második a törökök új szuperlánya, a 800-at és az 1500-at fölényesen megnyerő Merve Tuncel mögött.

Fábián Bettina a második érmét nyerte Rómában, hiszen tagja volt az Európa-bajnok 4×200-as gyorsváltónak, míg a másik két távon „fokozatosan közelített” a dobogóhoz, a 800-on elért 5., és az 1500 4. helye után 400-on végül meglett az érem.

Fábián Bettina: „A helyezésnek nagyon örülök, és voltaképpen az időnek is, hiszen javítottam, bár úgy érzem, van még ebben az úszásban több is. Azért a török lány még elég messze van, viszont azt is érzékeltem, hogy a harmadik-negyedik helyről nem tudnak befogni, így nagyon elégedett vagyok a második hellyel. A váltóaranyra azért számítottunk, itt viszont csak harmadik időm volt a két török lány mögött, úgyhogy boldog vagyok, hogy sikerült az egyiket megelőznöm, és persze amiatt is, hogy ez egy felnőtt világbajnoki A-szint, azaz jövőre talán ott is bemutatkozhatok.”

A többiek közül a lányok vegyesváltója állt legközelebb a dobogóhoz, ám a britek – akárcsak egy napja az ezüstért 4×100-on – lehajrázták őket az utolsó húsz méteren, ezúttal a harmadik hely volt a tét, így 57 századdal mögöttük érve célba maradt a 4. hely Molnár Dórának, Péter Virágnak, Ugrai Pannának és Nyirádi Rékának.

Rékának ez volt a második ilyen helyezése a zárónapon, miután 200 háton is ugyanebben a pozícióban végzett, igaz, nem volt reális esélye a bronzra (egy másodpercnyire volt az olasz Gaetanitól).

A kontinensviadal keddi nyitónapján a női 4×200-as gyorsváltó első, szerdán a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó harmadik, csütörtökön Betlehem Dávid 1500 méter gyorson a második, pénteken pedig Pádár Nikoletta 200 méter gyorson első lett.

Szombaton Ugrai Panna 200 méter vegyesen és a 4×100 méteres női gyorsváltó is bronzérmet nyert.

Összességében két arany, két ezüst és három bronz a magyar csapat mérlege.

Forrás: MÚSZ/MTI

Junior úszó Eb: két bronzérem szombaton