Fábián Sára egy körre volt a döntőtől női sportpisztolyban

Fábián Sára a női sportpisztoly második felében is jól szerepelt, egy körrel azonban így is lemaradt szombaton a nyolcas döntőről a Kairóban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

Fábián Ráhel Sára, Major Veronika és Csonka Zsófia

A 25 méteres 30+30 lövéses szám pénteki, úgynevezett 30 pontlövészet szakaszában a 20 éves magyar tehetség 289 kört ért el, amivel a 21. helyről kezdte a szombati, 30 rapid lövészetet. Utóbbiban 293 kört produkált, így 582 kört ért el az alapversenyben, ami a 14. helyezést érte számára. A fináléba utolsó, nyolcadik helyen bejutott olimpiai bajnok görög Anna Korakaki 583 körrel zárt.

A szám másik két magyarja közül Major Veronika 287 körös pénteki eredményéhez szombaton 291 kört tett hozzá, és 578 körrel végül a 31. lett a 89 fős mezőnyben, amelyben Csonka Zsófia 575 körrel a 40. helyen végzett.

Ebben a számban – a többi egyéni olimpiai számhoz hasonlóan – négy kvótát osztanak ki a 2024-es párizsi olimpiára.

Férfi gyorstüzelő pisztolyban az első 30 lövést lőtték le a versenyzők, a szám egyetlen magyar indulója, Bartók Csaba 278 körrel a 60. helyen áll a vasárnapi folytatás előtt.