Federer hét meccslabdát hárítva jutott elődöntőbe

Roger Federer hősies küzdelemben jutott tovább az Australian Open negyeddöntőjében, sérülten játszva, a negyedik szettben hét meccslabdát hárítva győzte le öt játszmában az amerikai Tennys Sandgrent.

A 38 éves svájci klasszis a 16 között Fucsovics Mártont búcsúztatta.

Novak Djokovics kedden tizedik találkozójukon is megverte a kanadai Milos Raonicot, aki mindössze kétszer jutott bréklehetőséghez a közel háromórás összecsapáson, de mindkettő kihasználatlan maradt. Ezzel szemben neki 16 alkalma volt fogadóként gémet nyerni, s bár Raonic ezek többségét bombaerős első szervákkal hárítani tudta, egyszer-egyszer az első és a második szettben brékelt a szerb. A harmadik játszma rövidítésben dőlt el, de Raonic ott sem tudta megszorongatni Djokovicsot.

A mérkőzés után Djokovics megható szavakkal búcsúzott vasárnap elhunyt barátjától, Kobe Bryanttől.

„Kobe minden idők egyik legjobb sportolója volt, aki hatalmas inspirációt jelentett számomra és még nagyon sok embernek a világon. Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy személyesen ismerhettem az elmúlt 10 évben. A mentorom volt, a barátom, ha tanácsra volt szükségem, mindig számíthattam rá. Megszakadt a szívem, amikor értesültem a történtekről.”

Az Ausztrál Openen hétszer bajnok Novak Djokovics a hatszoros győztes svájci Roger Federerrel találkozik az elődöntőben.

A két szupersztárnak ez lesz az 50. összecsapása, kettejük párharcát a szerb vezeti 26-23-ra, legutóbbi mérkőzésüket a tavalyi ATP-világbajnokságon Federer, míg előző Grand Slam-találkozójukat, a 2019-es wimbledoni finálét Djokovics nyerte.

Ausztrál Open

Férfiak, negyeddöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Dominic Thiem (osztrák, 5.)
Stan Wawrinka (svájci, 15.)-Alexander Zverev (német, 7.)
Roger Federer (svájci, 3.)-Tennys Sandgren (amerikai) 6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3
Novak Djokovics (szerb, 2.)-Milos Raonic (kanadai, 32.) 6:4, 6:3, 7:6(1)