Federer kiesett Melbourne-ben

A női címvédő Caroline Wozniacki bukása után a férfi bajnok Roger Federer is kiesett az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon.

Stefanos Tsitsipas győzte le Federert. Fotó: Ben Solomon/Tennis Australia

A svájci klasszis a nyolcadöntő rangadóján négy játszmában kapott ki Stefanos Tsitsipastól. A görög teniszező miután elbukta az első játszma rájátszását szetthátrányból fordítva győzött Federer ellen. A második és a negyedik szett rövidítését azonban Tsitsipas nyerte meg, aki 3 óra 45 perc alatt nyert Roger Federer ellen. Tsitsipas következő ellenfele a Marin Cilicet öt játszmában búcsúztató Roberto Bautista Agut lesz.

A svájci sztár keserűen nyilatkozott a mérkőzés után:

„Talán nem látszik rajtam, de nagyon fáj ez a vereség. A második szettet meg kellett volna nyernem, de végül a meccsembe került, mint ahogy a sok elszalasztott bréklabda is bosszantó. Úgy döntöttem, hogy 2015 után újra részt veszek a Roland Garroson. Olyan szakaszában vagyok a karrieremnek, amikor az örömjáték is fontos, és nem akarok olyan hosszú szünetet tartani a salakszezon miatt, mint eddig” – mondta a párizsi GS-torna 2009-es bajnoka, aki az elmúlt években rendre kihagyta tavasszal az erőnlétileg nagy kihívást jelentő salakos viadalokat.

Rafael Nadal nagyon simán nyert Tomas Berdych ellen, míg Frances Tiafoe izgalmas csatában múlta felül Grigor Dimitrovot.

A nőknél a címvédőt búcsúztató Marija Sarapova három játszmában kapott ki Ashleigh Barty-tól, az ausztrál teniszezőnő szetthátrányból fordított az orosz klasszis ellen. Barty következő ellenfele Petra Kvitova lesz, aki könnyedén nyert Amanda Anisimova ellen.

Anasztázia Pavljucsenkova szintén szetthátrányból nyert a US Open-bajnok Sloane Stephens ellen, míg Danielle Collins lemosta a pályáról a 2. helyen kiemelt Engelique Kerbert.

Ausztrál Open, nyolcaddöntő

Férfiak:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 25.)
Kei Nishikori (japán, 8.)-Pablo Carreno Busta (spanyol, 23.)
Alexander Zverev (német, 4.)-Milos Raonic (kanadai, 16.)
Borna Coric (horvát, 11.)-Lucas Pouille (francia, 28.)
Roberto Bautista Agut (spanyol, 22.)-Marin Cilic (horvát, 6.) 6:7(6), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
Stefanos Tsitsipas (görög, 14.)-Roger Federer (svájci, 3.) 6:7(11), 7:6(3), 7:5, 7:6(5)
Frances Tiafoe (amerikai)-Grigor Dimitrov (bolgár, 20.) 7:5, 7:6(5), 6:7(1), 7:5
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Tomas Berdych (cseh) 6:0, 6:1, 7:6(4)

Nők:

Simona Halep (román, 1.)-Serena Wiliams (amerikai, 16.)
Karolina Pliskova (cseh, 7.)-Garbine Muguruza (spanyol, 18.)
Naomi Osaka (japán, 4.)-Anastasija Sevastova (lett, 13.)
Jelina Szvitolina (ukrán, 6.)-Madison Keys (amerikai, 17.)
Petra Kvitova (cseh, 8.)-Amanda Anisimova (amerikai) 6:2, 6:1
Ashleigh Barty (ausztrál, 15.)-Marija Sarapova (orosz, 30.) 4:6, 6:1, 6:4
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz)-Sloane Stephens (amerikai, 5.) 6:7(3), 6:3, 6:3
Danielle Collins (amerikai)-Angelique Kerber (német, 2.) 6:0, 6:2