Federer kikapott Baszilasvilitől

A második helyen kiemelt Roger Federer három szettben kikapott a georgiai Nikoloz Baszilasvilitől az 1,1 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás férfi tenisztorna csütörtöki negyeddöntőjében.

Fucsovics Márton visszalépett csütörtökön az orosz Andrej Rubljov elleni negyeddöntős mérkőzésétől. A világranglista 46. helyezettjének Facebook-oldalán az olvasható, hogy „az elmúlt tíz nap nagy menetelésében alaposan elfáradt, a kimerültség határán van”.

Fucsovics így a szakmai stábbal közösen azt a döntést hozta, hogy ebben az erőltetett menetben nem kockáztat egy esetleges sérülést, ami a következő időszakra is rányomná a bélyegét.

Fucsovics, aki az elmúlt 12 napban nyolc mérkőzést nyert, múlt vasárnap éppen Rubljovval játszott döntőt Rotterdamban, azt a találkozót az orosz játékos nyerte két szettben.

Rubljov így játék nélkül elődöntős Dohában, miután az első fordulóban erőnyerő volt, a nyolcaddöntőben pedig a sérült  Richard Gasquet sem állt ki ellene.

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes, Roger Federernek a szerdai nyolcaddöntő volt az első tétmérkőzése azóta, hogy 2020. január 30-án elveszítette az ausztrál nyílt bajnokság elődöntőjét. Tavaly két térdműtéten esett át, majd úgy döntött, hogy a februári Australian Opent még kihagyja, és Katarban tér vissza, ahol három tornagyőzelmével ő tartja a rekordot.

Federer szerdán három szettben legyőzte a brit Daniel Evanst, majd csütörtökön előbb megnyerte az első játszmát a világranglista 42. helyén álló Nikoloz Baszilasvili ellen, azután a másodikat meglepően simán elveszítette, a harmadikban pedig 5:4-nél meccslabdája volt, végül azonban ellenfele fordítani tudott és 1 óra 52 perc után győzelmet ünnepelhetett.

Az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem három szettben kikapott az ötödikként rangsorolt spanyol Roberto Bautista-Aguttól.

Mindkét teniszező 12 ászt szervált a találkozón

„Örülök, hogy háromszettes meccset tudtam játszani éljátékosok ellen, ez fontos előrelépés számomra” – mondta a meccs után Federer.

Hozzátette, ő maga is érzi, hogy még nincs százszázalékos állapotban, azt a füves pályás szezonra szeretné elérni.

„Ez egy lépcsőfok volt, és boldog vagyok, hogy ma is jól éreztem magamat a pályán” – vélekedett.

Federer szerint nagyon fontos, hogy megfelelően állítsák össze a programját a közeljövőre, hiszen egyáltalán nem mindegy, mekkora terhelést kap a térde. Mint mondta, pénteken dönti el, hogy részt vesz-e a vasárnap kezdődő dubaji tornán.

Qatar ExxonMobil Open

Negyeddöntő:

Roberto Bautista-Agut (spanyol, 5.) – Dominic Thiem (osztrák, 1.) 7:6(3), 2:6, 6:4