Federer Medvegyev ellen folytathatja

Roger Federer 7:5, 6:3-as győzelmet aratott Filip Krajinovics ellen a Miami Open harmadik fordulójában. Kevin Anderson szintén két játszmában jutott tovább.

Egy svájci skalpot már begyűjtött Krajinovics Miamiban, hiszen az előző fordulóban Stan Wawrinkát szetthátrányból felállva ejtette ki. Roger Federer viszont nem játszott élete formájában a moldovai Radu Albot ellen, de végül ő is fordított és hozta a kötelezőt.

Természetesen 20-szoros Grand Slam-győztes ezúttal is kötelező győzelem előtt állt, ám szerb ellenfele rögtön a meccs elején jelezte, hogy nem adja olcsón a bőrét. Már az első pár játékban is fantasztikus labdameneteket láthattunk, ráadásul a 27 éves játékos brékelte is a világklasszist. Federer persze összekapta magát és vért izzadva, de azonnal ledolgozta hátrányát. Ezt követően is elképesztő megoldásokat produkáltak a felek, Krajinovics felvette a versenyt a svájcival, aki viszont még mielőtt tie-break jöhetett volna, újfent gémet nyert fogadóként, 7:5-tel lezárva így a szettet.

A második játszmában elvesztette a fonalat a világranglista 103., a negyedik kiemelt folyamatosan variálta játékát, s ettől teljesen kiszámíthatatlanná vált. A hamar összejövő brékelőny elég is volt, hogy kitartson a meccs végéig, így Federer 6:3-mal zárta le a mérkőzést.

Sztefanosz Cicipasz kipihenten érkezhetett Kaliforniából Floridába, hiszen az Indian Wellsben megrendezett ATP 1000-es tornán a második körben(hiszen az elsőben nem kellett pályára lépnie) búcsúzott a Fucsovics Mártont kiejtő, Felix Auger-Aliassime ellen.

Most sikerrel vette a számára első akadályt a görög játékos, és a harmadik forduló sem jelentett gondot neki. Az első két gémben hozták a szerváikat a játékosok, madj a harmadikban Cicipasz fogadóként érvényesült. A hellén kiválóság annyira magabiztosan adogatott, hogy ellenfele bréklabdáig sem jutott el. A világranglistán 10. helyet elfoglaló versenyző előtt ezzel szemben még volt hat bréklehetőség, és ugyan egyiket sem használta ki, de így is megnyerte 6:4-re a szettet.

A második szettben úgy jutottak el 4:4-ig a felek, hogy nem került sor bréklabdára. A kilencedik gémben magasabb fokozatra kapcsolt a még csak 20 éves játékos és elvette az argentin szerváját. Végül saját maga fejezte be a mérkőzést, a második meccslabdáját érvényesítve, így ő készülhet a Denis Shapovalov elleni találkozóra.

A nőknél már a legjobb 16 között Su-Wei Hsieh folytatta sikersorozatát, a tajvani teniszezőnő Naomi Osaka legyőzése után szintén három játszmában nyert egy korábbi világelső Caroline Wozniacki ellen. Nem folytatta sorozatát Bianca Andreescu, a a 18 éves kanadai lány sérülés miatt feladta az Anett Kontaveit elleni mérkőzést.

Szetthátrányból fordítva nyert Ashleigh Barty a holland Kiki Bertens ellen, az ausztrál játékos következő ellenfele Petra Kvitova lesz. Szintén szetthátrányból fordított Karolina Pliskova, aki honfitársával Marketa Vondrousovával találkozik majd a negyeddöntőben.

Miami Open presented by Itau

Férfiak, 3. forduló:

Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.)-Joao Sousa (portugál) 6:4, 7:6(6)
Jordan Thompson (ausztrál)-Grigor Dimitrov (bolgár, 24.) 7:5, 7:5
Danyiil Medvegyev (orosz, 13.)-Reilly Opelka (amerikai, Q) 7:6(5), 6:7(5), 7:6(0)
Roger Federer (svájci, 4.)-Filip Krajinovics (szerb) 7:5, 6:3
Sztefanosz Cicipasz (görög, 8.)-Leonardo Mayer (argentin) 6:4, 6:4
Denis Shapovalov (kanadai, 20.)-Andrej Rubljov (orosz, Q) 6:3, 7:6(5)
David Goffin (belga, 18.)-Marco Cecchinato (olasz, 14.) 6:4, 6:4
Frances Tiafoe (amerikai, 28.)-David Ferrer (spanyol, WC) 5:7, 6:3, 6:3

Nyolcaddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Roberto Bautista Agut (spanyol, 22.)
Kyle Edmund (brit, 19.)-John Isner (amerikai, 7.)
Felix Auger-Aliassime (kanadai, Q)-Nikoloz Basilasvhili (georgiai, 17.)
Borna Coric (horvát, 11.)-Nick Kyrgios (ausztrál, 27.)
Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.)-Jordan Thompson (ausztrál)
Danyiil Medvegyev (orosz, 13.)-Roger Federer (svájci, 4.)
Sztefanosz Cicipasz (görög, 8.)-Denis Shapovalov (kanadai, 20.)
David Goffin (belga, 18.)-Frances Tiafoe (amerikai, 28.)

Nők

Su-Wei Hsieh (tajvani)-Caroline Wozniacki (dán, 13.) 6:3, 6:7(0), 6:2
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Bianca Andreescu (kanadai) 6:1, 2:1-nél Andreescu feladta.
Petra Kvitova (cseh, 3.)-Caroline Garcia (francia, 19.) 6:3, 6:3
Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)-Kiki Bertens (holland, 7.) 4:6, 6:3, 6:2
Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Julia Putyinceva (kazah) 2:6, 6:3, 7:5
Marketa Vondrousova (cseh)-Tatjana Maria (német) 6:4, 6:3
Qiang Wang (kínai, 18.)-Yafan Wang (kínai) 7:5, 6:4
Simona Halep (román, 2.)-Venus Williams (amerikai) 6:3, 6:3