A Fehérvár három fejesgóllal verte a Kisvárdát

A MOL Fehérvár FC három fejesgóllal, 3-0-ra verte a vendég Kisvárdát a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában, ezzel megerősítette vezető helyét a bajnoki tabellán. Szintén székesfehérvári hír, hogy Zsóri Dániel Debrecenből a Fehérvár FC-hez szerződött.

A mérkőzés elején a Fehérvár lépett fel támadólag, mégis a Kisvárdáé volt az első nagy gólhelyzet Kovácsréti Márk kapufájánál. A folytatás is hasonló forgatókönyv alapján zajlott: a Vidi birtokolta többet a labdát, míg a vendégek voltak veszélyesebbek a kapura. A félidő vége felé fokozta a nyomást a hazai csapat és az első magyar bajnoki találkozóján pályára lépő, észak-macedón Visar Musliu fejesgóljával megszerezte a vezetést.

Fordulást követően növelte előnyét a fehérvári gárda, Georgi Milanov is fejjel volt eredményes. Kétgólos hátránya ellenére sem adta fel a Kisvárda, mezőnyfölényük azonban meddőnek bizonyult. Az utolsó negyedórába érve eldöntötte a mérkőzést a Fehérvár, Armin Hodzic szerzett gólt: ő is fejesből talált a vendégkapuba.

Marko Nikolics, a Fehérvár vezetőedzője: „Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ahhoz, hogy öt mérkőzésen tizenöt pontot szereztünk. Nagyon erősen kezdtük a bajnokságot, sok gólt szerzünk, keveset kapunk, most lesz egy-két nap pihenő, utána pedig folytatjuk a csapat fejlesztését, hiszen az a célunk, hogy napról-napra jobbak legyünk. Sok sikert kívánok a magyar válogatottnak, tudom, hogy nagyon fontos meccs vár a nemzeti tizenegyre, és persze sok sikert azoknak a játékosainknak, akik hazájukat képviselik majd a következő napokban. A mai mérkőzés eleje nem tetszett, sok labdát eladtunk, ebből pedig veszélyes volt a Kisvárda. Nagyjából 25-30 perc játék után átvettük a kontrollt és jöttek a helyzetek is, a második félidő pedig remekül sikerült. A második félidei játékunkat akár annak a modelljének is tekinthetjük, ahogy játszani szeretnénk majd a jövőben. Erős a keretünk, nagy a versenyhelyzet, ezért rotálunk sokat, Futács Márkó pedig a Pakson összeszedett bokasérülése miatt nem lépett pályára. Edzett már velünk, de nem szerettünk volna kockáztatni, ezért végül nem lépett pályára.”

Visar Musliu: „Nagyon boldog vagyok, hogy győztes mérkőzésen debütálhattam a Vidiben az élvonalban, ráadásul rögtön sikerült megszereznem az első gólomat is, ennél szebb bemutatkozásról nem is álmodhattam. Remek meccset játszottunk a Kisvárdával, ellenfelünk is bátran támadott, elég sokat voltam játékban hátul, de a találkozó minden percét élveztem. Bízom benne, hogy a folytatás is hasonlóan sikeres lesz számunkra. Már csak mi vagyunk száz százalékosak a bajnokságban, szeretnénk ha ez a jó sorozatunk minél tovább tartana. Most két hét szünet lesz, de Nikolovval mi hazautazunk a válogatottba. Sajnos a legutóbb két válogatott-meccsünket elveszítettük, most Izrael és Lettország ellen szeretnénk javítani.”

OTP Bank Liga, 5. forduló:

MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 3-0 (1-0)
Székesfehérvár, 3679 néző, v.: Berke
Gól: Musliu (41.), Milanov (56.), Hodzic (77.)
Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász R., Musliu, Hangya – Nikolov, Huszti (Hadzic 84.) – Kovács I. (Fiola 83.), Milanov (Elek 75.), Petrjak – Hodzic.
Kisvárda: Felipe – Melnyik, Berios (Rubus 66.), Ene, Protic – Karaszjuk (Tischler 81.), Lucas – Gosztonyi (Bumba 64.), Cukalasz, Kovácsréti – Grozav.

Zsóri Dániel Székesfehérvárra szerződött

A MOL Fehérvár FC, a DVSC és Zsóri Dániel megállapodása értelmében Székesfehérváron folytatja pályafutását a fiatal támadó.

Zsóri Dániel 2000. október 14-én született Nagyváradon. 11 éves korától öt éven keresztül a Békéscsaba utánpótlás-csapataiban futballozott, majd innen került a Debreceni Labdarúgó Akadémiára.  2018. október 31-én mutatkozott be az első csapatban a Teskánd elleni kupamérkőzésen. Idén januárban írta alá első profi szerződését a DVSC-vel. Élete első NB I-es meccsét 2019. februárjában a Ferencváros ellen játszotta, csereként beállva a ráadás perceiben 15 méterről győztes gólt szerzett, melyet a szezon végén a 2018/2019-es idény legszebb NB I-es találatának választottak meg. A gólt jelölték a FIFA által létrehozott Puskás-díjra is.

Zsóri Dániel: „Természetesen örültem a Vidi megkeresésének. Még tartott a tavaszi idény, amikor először szóba került ez a lehetőség, utána ez is adott egy kis extra motivációt a szezon hátralévő részére. Szerintem a Ferencváros elleni gólomon már sikerült túllépnem, ha még mindig azon nosztalgiáznék, az nagy probléma lenne. Inkább azon dolgozom napról-napra keményen, hogy minél jobb játékos legyek és minél több góllal segítsem a csapatomat, most már a MOL Fehérvár FC-t.”

Már nem százszázalékos a Mezőkövesd

Az első félidőben a hazaiak voltak aktívabbak, mégis paksi vezetéssel vonulhattak el a szünetre a felek. Hiába a kövesdiek hét kapura lövése, a vendégek egyetlen próbálkozásból a félidő derekán előnybe kerültek, igaz, némi könnyebbséget jelentett számukra, hogy tizenegyesből adódott lehetőségük bevenni a hazai kaput.

Fordulás után nem sokáig vesztegették az időt a Tolna megyeiek, Hahn öt perc elteltével ezúttal akcióból, fejjel is eredményes volt, így a Paks előnye kétgólosra nőtt. A vendégek a folytatásban is sikerrel tartották távol kapujuktól a kettős cserével felfrissített riválist, és összességében megérdemelten vitték el a három pontot Mezőkövesdről.

A kövesdiek négy siker után most veszítettek először, míg a Tolna megyeieknek ez az idei szezonban az első idegenbeli győzelmük.

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 0-2 (0-1)
Mezőkövesd, 2362 néző, v: Pintér
Gól: Hahn (22., 50., az elsőt tizenegyesből)
Mezőkövesd: Szappanos – Eperjesi, Pillár, Katanec, Vadnai (Vajda, 81.) – Pekár (Molnár, 56.), Karnyicki, Berecz, Cseri – Zivzivadze (Takács T., 56.), Nagy D.
Paks: Holczer – Osváth, Gévay, Fejes, Szabó – Könyves, Papp, Bartha (Fejős, 91.), Balogh (Remili, 83.) – Hahn (Windecker, 71.), Böde.

Forrás: fehervarfc.hu/MTI