A Fehérvár hosszabbításban győzött Bolzanóban

A Fehérvár AV19 nagyszerű hajrájával hosszabbításban 4-3-ra győzött a Südtirol Alperia vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján Bolzanóban.

A hazaiak már az első lövésből gólt szereztek, Blunden indult meg a bal oldalon, egy kapu előtti keresztpassz után pedig Brett Findlay talált be (1-0). A gól után a mezőnyjátéké volt a főszerep egészen az 5. percig, amikor Catenacci bombázott, de Carruth védett.

A 9. percben előnybe került a Fehérvár AV19, élni viszont nem tudott a lehetőséggel a speciális egység, a kiegészülés után pedig a Rókák domináltak, Háriék csak kisebb kontratámadásokkal próbálkoztak. A nyomás góllá is érett, Michael Blunden szerzett korongot a kapu mögött és fordulásból a hálóba lőtt (2-0).

A játékrész végére sebességet váltott Hannu Järvenpää gárdája, de maradt a kétgólos különbség. Megint Kuralt dolgoztatta meg Irvinget a középső etap elején, aztán háromgólosra növelte előnyét a Bolzano, több Carruth-védést követően Alex Petan pofozta a hálóba a pakkot (3-0).

A játékrész közepére kiegyenlítődött a játék képe, Tikkanen passzát Sárpátki értékesíthette volna, a lendületet Szabó Dániel kiállítása törte meg, de nem sikerült élnie a lehetőséggel a hazaiaknak. Kiegészült a kék-fehér alakulat, ám egyenlő létszámnál is Petanék voltak aktívabbak. Egy kontra után azonban megtört a jég, Sille tette rá a pakkot, Hári János pedig magabiztosan értékesítette a kipattanót (3-1).

A záró harmad derekán az első két játékrészben mutatott bolzanói fölénynek nyoma sem volt, a nyomás pedig gólt is eredményezett, Tikkanen kékvonalas bombájába Erdély Csanád tette bele jól az ütőjét (3-2). Négy perc volt hátra a mérkőzésből, Koskiranta hosszú passza után Kóger egyenlíthetett volna, aztán Sille került helyzetbe, de maradt a 3-2.

Másfél perccel a vége előtt kikérte idejét Hannu Järvenpää, Carruth is lekorcsolyázott, hat az öt ellen pedig egalizált csapatunk, egy támadó harmadbeli buli után Hári Jánoshoz került a pakk, aki éles szögből a vas és Irving mellett talált be (3-3).

A ráadásban gyorsan eldöntötte az extra pont sorsát a Fehérvár, Stipsicz szólózhatott, majd passzolt volna Koskirantához, ez még nem ment be, ám a fiatal magyar védő Koskiranta lövése után egy kipattanóval megszerezte a győzelmet a Fehérvár AV19-nek.

Hannu Järvenpää: „Attól függetlenül, hogy elvesztettük az első harmadot, nem ment rosszul a játék. A jégkorong fura sport, hiszen van úgy, hogy elvégzed a munkát, a helyzetek mégis csak az ellenfélnél mennek be. A második harmadban néhány védelmi bizonytalanságot kihasználva háromgólos előnyhöz jutott a Bolzano. Így visszatekintve az első gólunk volt a fordulópont, ez hozta meg az önbizalmunkat. Az második szünetben és a hosszabbítás előtt is arról beszéltünk, hogy fejben koncentráltnak és erősnek kell maradnunk a nehezebb pillanatokban is. Amint ez megvolt, rögtön adódtak lehetőségeink arra, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Elmondtam nekik, hogy a legfontosabb számomra, hogy higgyenek magukban és a csapattársaikban. Ahogy látszik, megfogadták a tanácsomat. A hosszabbításban élesebbek és magabiztosabbak voltunk az ellenfelünknél, a győzelem pedig nagy önbizalomlöketet ad számunkra a következőkre. A címvédő elleni győzelem, ráadásul idegenben, háromgólos hátrányból igazán nagy teljesítmény! Vasárnap hasonló játékot várok el a srácoktól, és ami biztos: bízom benne, hogy a Salzburgot is meg tudjuk lepni!”

EBEL:

HCB Südtirol Alperia (olasz)-Fehérvár AV19 3-4 (2-0, 1-1, 0-2, 0-1)
Gól: Brett Findlay (2.), MIchael Blunden (13.), Alexander Petan (22.), ill. Hári János (34., 59.), Erdély Csanád (56.), Stipsicz Bence (61.)

Forrás: Fehérvár AV19