Fehérvári diadal Ljubljanában

Rajna Miklós

A Fehérvár négygólos győzelmet aratott a Ljubljana vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján, az alsóházi középszakasz második fordulójában.

Lendületes támadásokkal indult az összecsapás; gyorsan megvolt az első Rajna-védés, majd az ellentámadásból Nagy Gergő tesztelte Roy reflexeit. A 4. percben Wehrs a saját harmadában összeszedte a korongot, mértani pontosságú egészpályás keresztpasszal indította Kóger Danit, aki balról nagy gólt lőtt a hazai kapuba (0-1).

A középső harmadot úgy kezde a Fehérvár AV19, ahogy az előzőt; góllal. Bár az első bulit elhozta az Olimpija, övék volt a harmad első kiállítása is, ezt pedig gyorsan kihasználták a vendégek. Hadzic ült a büntetőpadon, öt a négyben végül Chris Francis óriási köténygólt lőtt Roynak (0-2).

Ahogy fogyott az idő, úgy vált egyre keményebbé a küzdelem a jégen. Előbb Francis ütőjét törték ketté, majd Pesut szépíthetett volna, de közeli próbálkozását Rajna fogta. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt Kovács Csaba átadását Sikorcin László vágta a hálóba, eldöntve ezzel az összecsapást (0-3). A gól után Hocevar azonnal szépíthetett volna, de Rajna Miklós újabb bravúrja megakadályozta ebben. Az utolsó percekben a hazaiak szakvezetője, Fabian Dahlem időt kért, és kapusát is levitte. Kovács Csaba köszönte szépen, kilépett a megszerzett koronggal, és az üresen hagyott kapuba lőtt (0-4).

Hannu Järvenpää: – Egyáltalán nem volt ez olyan könnyű mérkőzés, mint azt az eredmény sugallja. A Ljubljana pénteken legyőzte a Villachot és ma is kemény ellenfél volt, a mi dolgunkat is alaposan megnehezítették. Nagyon boldoggá tett, amit ma védekezésben mutattunk, és ki kell emelnem Rajna Miklós teljesítményét is, aki kiválóan védett és kapott gól nélkül zárt. A mérkőzés előtt azt kértem a srácoktól, hogy türelmesen játsszanak, hiszen nem lesz minden lövésünkből gól, és birtokolják sokat a korongot – mindkettőt maradéktalanul végrehajtották. A Villach elleni meccsel még nem foglalkoztam, egyelőre örülök a ma megszerzett három pontnak. Nem lennék igazi profi, ha érzelmi kérdést csinálnék ebből. Ljubljanában is edzősködtem korábban, de most is csak az járt a fejemben, hogy a Fehérvár AV19 megszerezze mindhárom pontot. És így lesz ez kedden Villachban is!

A székesfehérvári csapat a kilencedik helyen zárta az alapszakaszt a regionális sorozatban, de az alsóházi középszakaszból még bejuthat a rájátszásba.

Folytatás kedden, amikor a Villach otthonában lépnek jégre az Ördögök.

EBEL, középszakasz, 2. forduló:

Olimpija Ljubljana – Fehérvár AV19 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)
Gól: Kóger Dániel (4.), Chris Francis (23.), Sikorcin László (53.), Kovács Csaba (59.)