Fél lábbal az elődöntőben a Benfica és a Valencia

A mindössze 19 éves João Félix mesterhármast szerzett az Eintracht Frankfurt ellen az Európa Liga negyeddöntőjében. A két londoni gárda közül az Arsenal odahaza, míg a Chelsea Prágában nyert.

A Benfica-Eintracht Frankfurt találkozó 20. perce sorsdöntőnek bizonyult, a 16-oson belül Evan N’Dicka buktatta Gedson Fernandest, a francia hátvéd piros lapot kapott. A büntetőt João Félix a jobb alsó sarokba vágta, hiába vetődött jó irányba Kevin Trapp (1-0).

A 40. percben egy remek ellentámadás végén a horvát Ante Rebic szolgálta ki a szerb Luka Jovicsot (1-1). Emberhátrányban egyenlített ki az Eintracht Frankfurt.

Három perccel később João Félix minden előkészítés nélkül, 21 méterről bombázott a kapu jobb alsó sarkába, Trapp tehetetlen volt (2-1).

A második játékrész elején Álex Grimaldo kapu elé beívelt szögletét João Félix fejelte tovább, majd Rúben Dias bólintotta a labdát a hálóba (3-1). Négy perccel később Álex Grimaldo bal odali beadását João Félix 11 méterről azonnal a kapu közepébe továbbította (4-1).

A 72. percben két Eintracht cserejátékos szépített: Jonathan de Guzmán szögletét a portugál Gonçalo Paciência nyolc méterről fejelte a bal felső sarokba (4-2).

A Villarreal-Valencia spanyol rangadó hatodik percében Daniel Parejo büntetőjét a hazaiak kapusa, Andrés Fernández kivédte, de a kipattanót Goncalo Guedes értékesítette. Santi Cazorla a szünet előtt tizenegyesből egyenlített, és sokáig úgy tűnt, 1-1 lesz a végeredmény, de a Valencia dán középpályása, Daniel Wass a 91., csapattársa, Guedes pedig a 93. percben betalált, így a vendégek tulajdonképpen már a négy között érezhetik magukat.

A két londoni csapat közül az Arsenal a 25. percben már 2-0-ra vezetett a Napoli ellen: előbb Aaron Ramsey volt eredményes, majd Kalidou Koulibaly öngólt vétett. A nápolyiak kapura lövési kísérletig is alig jutottak el, és bár a második félidőben javítottak a statisztikájukon, szépíteniük nem sikerült.

A Chelsea kiegyenlített meccset játszott a Sparta Praha vendégeként, a találkozó egyetlen gólját Marcos Alonso szerezte a hajrában.

Európa Liga, negyeddöntő:

Benfica-Eintracht Frankfurt 4-2 (2-1)
Gól: João Félix (21., 11-es, 43., 54.), Rúben Dias (50.), ill. Luka Jovics (40.), Gonçalo Paciência (72.)
Kiállítva: O. N’Dicka (20., E. Frankfurt)

Arsenal-Napoli 2-0 (2-0)
Gól: A. Ramsey (14.), A. Koulibaly (25., öngól)

Slavia Praha-Chelsea 0-1 (0-0)
Gól: Marcos Alonso (86.)

Villarreal-Valencia 1-3 (1-1)
Gól: Santi Cazorla (36., 11-es), ill. Goncalo Guedes (6., 90+3.), D. Wass (90.)